Úvod Zaujímavosti Ako priviesť deti k športovaniu

Ako priviesť deti k športovaniu

115
0
ZDIEĽAŤ
Ako priviesť deti k športovaniu

Máte doma dieťa pecivála a sami milujete šport? Naučte svoje deti milovať pohyb tak ako ho milujete vy. Existuje veľa možností, ktoré deti privedú k láske k pohybu a naučia ich pohybové aktivity zaradiť do každodennej rutiny. Prinášame vám zopár rád, ako deti priviesť k športovaniu a prebudiť v nich túžbu po pohybe.

Aká matka, taká Katka

Deti sa snažia vo všetkom napodobňovať rodičov. Ak máte radi cyklistiku, kúpte pre svojho potomka detský bicykel a bicyklujte spolu. Detské bicykle sú navyše dizajnovo pre deti veľmi lákavé. Vyberte pre dievčatko ružový bicykel a pre chlapca s motívom obľúbeného hrdinu. Ihneď ich začne bicyklovanie baviť. Buďte pre deti vzorom a pohyb začnú zbožňovať.

Nechajte deti si vybrať

Ak zbadáte, že dieťaťu bicyklovanie nejde, ale inklinuje ku kolektívnym športom, podporte ho v zmene druhu športu. Niekedy deti vyskúšajú niekoľko druhov športu, než nájdu ten správny. Nútiť deti k niečomu, čo ich nebaví, vedie k opačnému efektu, ako chcete. Pohyb začnú nenávidieť a vyhýbať sa mu.

Veďte ich k športu od útleho veku

Už po prvých krokoch veďte deti k športu. Pre najmenšie kúpte odrážadlo, ktoré je skvelé na získanie zručností ako je rovnováha, koordinácia a motorika. Po jazde na odrážadle začnite s loptovými hrami a pre väčšie deti kúpte detské korčule. Pomôcky na cvičenie pre deti rôzneho veku kúpite v e-shope inSPORTline.

Kolektív spraví veľa

Nielen vy, ale tiež ostatné deti dokážu motivovať k športu. Zapíšte deti do pohybových krúžkov. Aj ten najväčší lenivec napokon neodolá a zapojí sa do kolektívnych hier. Medzi deťmi vzniká zdravá rivalita, kedy sa snaží jedno poraziť druhé a budujú týmto spôsobom súťaživosť a túžbu po výhre. Snažiť sa byť najlepší je výbornou cestou k rozvoju pohybových zručností.

Keď to nejde, tak to nejde

Existujú deti, u ktorých lásku k športu nedokážete vybudovať. Nesnažte sa ísť cez stenu a keď vidíte, že to nejde, tak to nejde. Niektoré deti sú dobré v športe a iné v matematike či umeleckých činnostiach. Podporujte dieťa v tom, čo má rado a športovanie berte len ako prostriedok k relaxu. Vyberte sa s dieťaťom na prechádzku, do plavárne alebo skáčte na trampolíne. Každý pohyb sa počíta.