Úvod Rodina 5 tipov, ako vybrať detský vozík za bicykel

5 tipov, ako vybrať detský vozík za bicykel

363
0
ZDIEĽAŤ
5 tipov, ako vybrať detský vozík za bicykel
5 tipov, ako vybrať detský vozík za bicykel

Rodičia, ktorí investovali do detského cyklovozíka vám iste potvrdia, že nejde o vyhodené peniaze. Zároveň by vám možno povedali, že ak by si ešte raz mali kúpiť túto skvelú pomôcku, tak by si vybrali iný typ alebo by prihliadali na iné parametre. Niekedy vzhľad klame a je dôležitejšie spoznať všetky vlastnosti vozíka, ako dať prednosť trendovej farbe. Vyvarujte sa chybám počas výberu vozíka pre deti, ktoré by vás pri jeho používaní sklamali.

1. Pre bábätká áno, ale len s vložkou

Pre cyklistov je úplne prirodzené, že si vyložia bicykle na nosiče bicyklov a vyberú sa na cyklistiku tam, kde nájdu zaujímavú trasu. Zobrať so sebou môžu aj deti, a to dokonca bábätká. Stačí, aby investovali do detského vozíka za bicykel a k nemu dokúpili špeciálnu vložku pre najmenšie deti. A do kedy je možné deti takýmto spôsobom voziť? Približne do 6 roku života, keďže niektoré modely vozíkov majú nosnosť okolo 30 kg.

2. Myslite na budúcnosť

Pri výbere vozíka dajte prednosť modelu, ktorý je väčší a má vyššiu nosnosť. Prečo? Pretože sa môže stať, že vám pribudne ešte jeden potomok. Dvojmiestne detské vozíky sú pohodlné a priestranné. Jedno dieťa sa v takomto vozíku bude mať ako v bavlnke a dve sa taktiež odvezú bez straty komfortu.

3. Nie každá cesta je rovná

Bezpečnosť dieťaťa je na prvom mieste, a preto sa pred kupovaním vozíka informujte o jeho odpružení. Bez odpruženia by sme sa na vašom mieste obávali vyjsť aj na rovnú asfaltovú cestu. Vibrácie alebo dokonca preskoky cez nerovnosti sú pre dieťa nebezpečné. Týmto nebezpečným situáciám predídete tiež tak, že si kúpite vozík s čo najväčšími kolesami.

4. Multifunkčnosť sa oplatí

Detský cyklovozík sa dá využiť viacerými spôsobmi. Klasické vozíky za bicykel však nie. Budete musieť investovať do tzv. multifunkčného vozíka, ktorý sa dokáže zmeniť napríklad na kočík. S multifunkčným vozíkom môžete dokonca behať, korčuľovať sa alebo bežkovať.

5. Maličkosti pre zvýšenie pohodlia

Ako čerešnička na torte počas každého cyklistického výletu budú malé doplnky, ktoré dieťatku spríjemnia cestu. Ide napríklad o okienka, cez ktoré sa môže zabávať pozeraním, čo sa okolo neho deje. Okienka majú všetky cyklovozíky, ale len tie vyššej triedy blokujú slnečné žiarenie. Proti hmyzu sa vám zíde sieťka a slniečko skrotí clona. Clony sa dajú dokúpiť aj na bočné priezory. Pláštenky na vozíky umožnia dostať dieťa do úkrytu počas dažďa bez rizika zmoknutia. V chladnejších mesiacoch nezabudnite dokúpiť teplý fusak.