Úvod Zaujímavosti 7 pravidiel pre domáce farbenie vlasov

7 pravidiel pre domáce farbenie vlasov

194
0
ZDIEĽAŤ
7 pravidiel pre domáce farbenie vlasov

Návšteva kaderníčky je neuveriteľný relax. Ten pocit po novom strihu alebo farbe sa nedá zaplatiť. Alebo dá? Chodiť ku kaderníčke pravidelne je záťažou pre peňaženku. Niekedy musíte dať prednosť iným výdavkom a neostane vám nič iné, ako si vlasy nafarbiť doma. Občasné domáce farbenie nie je nebezpečné, ale je nutné, aby ste sa držali istých pravidiel.

1. Výber kvalitnej farby

Ideálne je, keď vám kaderníčka prezradí, akú farbu používa v salóne. Väčšina salónov vám umožní si farbu kúpiť. Ak je táto možnosť dostupná u vašej kaderníčky, kúpte farbu u nej. A čo drogéria? Dá sa zohnať dobrá farba v bežnej drogérii? Áno, ale prednosť dajte overeným značkám.

2. Nepokúšajte sa meniť farbu vlasov

V žiadnom prípade sa nepokúšajte sami meniť farbu vlasov. Radikálne zmeny vždy nechajte na kaderníčke. Domáce farbenie je určené len na dofarbovanie korienkov a nie na zmenu z čiernej na blond. Takéto pokusy končia minimálne vytvorením papagája na hlave. Jemné zmeny tónu farby podriaďte prirodzenej farbe vlasov.

3. Dodržujte pokyny v návode

Ak idete použiť farbu, ktorú ste doposiaľ neskúšali, riaďte sa pokynmi v návode. Farbu odskúšajte na malom kúsku pokožky. Overíte si tak možné alergické reakcie na farbu a neskončíte u lekára. Farbu na vlasoch nenechávajte dlhšie, ako je odporúčaná doba.

4. Vlasy pred farbením

Pred farbením vlasy umyte. Častou chybou je, že dámy nanášajú farbu na vlasy, na ktorých majú iné kozmetické prípravky. Nikdy neviete, ako spolu dve chemické látky zareagujú. Dajte si tu námahu a vlasy dôkladne umyte pred i po farbení.

5. Nanášanie farby

Farbu na vlasy nanášajte rovnomerne, kúpte si štetec na farbenie. Používajte ochranné rukavice. Ak vlasy farbíte tmavými farbami, na pokožku okolo vlasov naneste mastný krém. Pokožka sa nezafarbí. Začnite od uší, pri ktorých farba chytá najhoršie. Po nanesení farby môžete vlasy jemne prečesať. Pozor na koberce a podlahu. Použite ochrannú fóliu na zem, pretože zaschnutú farbu nevyčistia žiadne čistiace prostriedky.

6. Umývanie farby

Na vymytie farby z vlasov si vyčleňte čas. Vlasy vskutku dôkladne umyte šampónom dvakrát. Po farbení je viac ako inokedy dôležité vlasy hydratovať. Naneste na vlasy kondicionér alebo masku. Vlasy neumývajte príliš horúcou vodou.

7. Sušenie vlasov

Farbené vlasy ochráňte pred sušením špeciálnymi prípravkami. Termo ochrana zabráni vysúšaniu a lámaniu vlasov. Mnohé z termo prípravkov obsahujú výživné látky, ktoré regenerujú vlasy i vlasovú pokožku.