Úvod Zaujímavosti Plánujete aktívnu dovolenku s dieťaťom? Táto výbava vám nesmie chýbať

Plánujete aktívnu dovolenku s dieťaťom? Táto výbava vám nesmie chýbať

125
0
ZDIEĽAŤ
Plánujete aktívnu dovolenku s dieťaťom? Táto výbava vám nesmie chýbať

Naplánovať aktívnu dovolenku s dieťaťom je o niečo zložitejšie, ale nie nemožné. Máme pre vás dobrú správu. Existuje pomôcka, vďaka ktorej sa môžete venovať športovaniu a vaše dieťatko bude pri vás sladko spinkať. Garantujeme vám, že investícia do cyklovozíka sa vám vráti.

Na čo je možné využiť cyklovozík

Cyklovozíky je možné porovnať s kočiarmi. Podobne ako športové kočiare je detský cyklovozík určený na prevážanie dieťatka počas rôznych športových aktivít. Na rozdiel od kočiarov je cyklovozík multifunkčný. Kočiar umožní športovo založeným ľuďom behať, venovať sa rýchlej chôdzi alebo turistike po upravených lesných cestičkách. S cyklovozíkom sa môžete vybrať do náročnejšieho terénu. Hlavný účel cyklovozíka je odvodený od jeho názvu – slúži ako vozík za bicykel. Možno si poviete, že na čo mi je cyklovozík, keď sedačka na bicykle je lacnejšia. Odpoveď sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Cyklovozík je bezpečný a variabilný

Detská sedačka na bicykle je určená pre deti staršie ako 1 rok. Dieťa musí dokázať samostatne sedieť a rozumieť príkazom. Cyklovozíky slúžia pre deti od narodenia. Do vozíka sa dá kúpiť vložka, v ktorej je dieťa ako v perinke. Vďaka vložke je zabezpečená jeho správna poloha a ochrana proti vypadnutiu. V sedačke nie je dieťa absolútne chránené voči poveternostným podmienkam. Istú ochranu majú sedačky umiestnené za cyklistom, ale tie sú rizikové z dôvodu, že na dieťa nevidíte. V cyklovozíku síce na dieťa tiež nevidíte, ale je schované vo vnútri akéhosi kočiaru. Detské cyklovozíky sú nepremokané. Na dokonalú ochranu počas dlhšieho dažďa sú k dispozícii špeciálne pláštenky. Do vozíka nefúka a ani do neho nepraží slnko. Najdôležitejšie je bezpečnosť, ktorá je vo vozíku zaistená viacerými spôsobmi. V prvom rade ide o odpruženie, bicyklovať môžete aj po vlnitom teréne. V cyklovozíku sú samozrejme popruhy s viacbodovým uzamykaním. Proti útokom hmyzu je dieťa chránené sieťkou.

Cyklovozík nie je len na bicyklovanie

Cyklovozík sa používa prioritne na bicyklovanie s dieťaťom, ale jeho možnosti sú oveľa širšie. Detské vozíky využijú priaznivci behania alebo bežkovania. Špeciálne sety pripevnia vozík k vášmu pásu a kolieska vozíka zameníte za lyže. Na dovolenku nemusíte brať klasický kočiar. Cyklovozík je plnou náhradou aj za kočiar.