Úvod Zdravie a rodina Aká je najlepšia prevencia kŕčových žíl?

Aká je najlepšia prevencia kŕčových žíl?

229
0
ZDIEĽAŤ
Aká je najlepšia prevencia kŕčových žíl?

Kŕčové žily sú pomerne častým zdravotným problémom. Vyskytujú sa najmä u žien v strednom veku, no nie je to nič nezvyčajné ani u mužov či u mladších ročníkov. V tomto článku si povieme niečo o tom, prečo kŕčové žily vznikajú a aká je ich najlepšia prevencia.

Viete, prečo kŕčové žily vznikajú? Dôvodov je vo väčšine prípadov hneď niekoľko. Kŕčové žily vznikajú najčastejšie z toho dôvodu, že máte sedavé zamestnanie, alebo naopak, keď po celý deň stojíte. V takýchto situáciách je však veľmi dôležité, aby ste zamestnanie vyladili s voľným časom a zapojili viac pohybu. Nie je dobré, keď sa vaše nohy vôbec nehýbu. Preto zaraďte do svojho života viac pohybu. Kŕčové žily sa tak prekrvia.

Vyšetrenie je základom

Ak na sebe spozorujete kŕčové žily, v prvom rade by ste mali ísť k lekárovi. Práve ten vám poradí, ako ďalej postupovať a či je potrebná operácia. Ak áno, rozhodne sa nemusíte ničoho báť. Spočiatku bude prvoradé vyšetrenie žíl, následne sa zhodnotí stav vašich kŕčových žíl. V niektorých prípadoch je potrebná len operácia laserom. Je to nenáročný zákrok, ktorý prebehne za pár minút, a to bez akýchkoľvek zásahov. V horších prípadoch je však indukovaná klasická chirurgická operácia, ktorej sa však určite nemusíte báť. Ide o zákrok, ktorý je vykonávaný na pravidelnej báze.

Pite dostatok vody

Kŕčové žily môžu vzniknúť aj z toho dôvodu, že nedodržujete pitný režim. Nie nadarmo sa hovorí, že by ste mali denne vypiť 2 – 3 litre čistej alebo inej nesladenej vody. Všetko však záleží aj od vašej výšky a hmotnosti. Dávajte si však na to veľký pozor. Ak neviete dodržiavať pitný režim, stiahnite si do mobilu aplikáciu, ktorá vás upozorní na to, kedy sa budete musieť napiť.

Veríme, že ste sa dozvedeli všetko podstatné. Na záver už len povieme, že kŕčové žily by ste nikdy nemali podceniť.