Úvod Zdravie a rodina Ako efektívne chudnúť pomocou zeleného čaju

Ako efektívne chudnúť pomocou zeleného čaju

141
0
ZDIEĽAŤ
Ako efektívne chudnúť pomocou zeleného čaju

Odborníci na výživu sa domnievajú, že každodenná konzumácia kvalitného zeleného čaju pomáha pomaly, ale zaručene schudnúť. Šálka zeleného čaju je jedným z najzdravších nápojov, ktoré si môžete dopriať a dobre chutí teplý, i chladený. Vyniká svojou jedinečnou chuťou a množstvom vynikajúcich účinkov na naše zdravie. Zelený čaj na chudnutie – je tento prírodný prostriedok naozaj taký účinný a ako sa dá vlastne použiť?

Zelený čaj a jeho účinky na organizmus

O pozitívnych účinkoch zeleného čaju na organizmus asi nikto nepochybuje. Tento produkt je bohatý na antioxidanty, ktoré spomaľujú proces starnutia. Zdravý nápoj zo zeleného čaju pomáha normalizovať krvný tlak, odstraňuje z organizmu toxíny a zmierňuje zápalové procesy. Medzi ďalšie účinky zeleného čaju patrí schopnosť posilňovať steny ciev a zvyšovať ich elasticitu. Je to prírodný biostimulant, ktorý pomáha zlepšovať zrak a zvyšuje duševnú aktivitu vďaka obsahu kofeínu.

Správna príprava čaju

Hovorí sa, že za správnou prípravou čaju sa skrýva pravé umenie. Musíte dávať pozor na teplotu a tvrdosť vody, výber zeleného čaju a spôsob prípravy. Každý druh čaju má svoje vlastné pravidlá prípravy. Napríklad obľúbený čaj Matcha zalievajte vodou s teplotou 80 °C a lúhujte 1 – 3 minúty pri prvom lúhovaní. Lístky zeleného čaju môžete lúhovať až 4x. Zážitok dotvára aj použitý riad a príbory. Najvhodnejšie šálky na čaj sú porcelánové alebo sklenené. Ak hľadáte pekné a štýlové šálky na čaj, ktoré sú napríklad vhodné aj do umývačky riadu, v aktuálnom letáku obchodu Kik nájdete množstvo výhodných ponúk. Aktuálny Kik leták vychádza minimálne raz mesačne a vždy v ňom nájdete aj ponuku doplnkov do domácnosti.

Kde predávajú zelený čaj

Zelený čaj môžete kúpiť sypaný v podobe sušených lístkov, práškový zelený čaj v bio kvalite (nap. japonský čaj Matcha), alebo v nálevových vreckách. Pestrú ponuku zelených čajov nájdete aj v obchodných reťazcoch Kaufland a Billa. Ak si prelistujete Kaufland leták s platnosťou od štvrtka, alebo aktuálny akčný leták Billa s platnosťou od stredy, máte šancu natrafiť na cenovo výhodnú ponuku rôznych druhov čajov. Prelistovať si Kaufland leták, ktorý platí od štvrtka, alebo akčný Billa leták môžete aj online na ich webových stránkach, či na portáli Kaufino.sk. V Kauflande aj v Bille kúpite zelený čaj porciovaný značky TEEKANNE, Mistral, Popradský čaj, Bercoff alebo Pickwick. Sypané čaje kúpite skôr v špecializovaných kamenných predajniach alebo online cez internet.

Ako schudnúť pomocou zeleného čaju

Ako schudnúť a ako dodržiavať diétu pomocou zeleného čaju na chudnutie má svoje zásady, ktoré sa oplatí dodržiavať. Určite sa netreba uchyľovať k drastickým opatreniam, odmietať jedlo a piť veľké množstvo zeleného čaju. Tento prístup k diéte je neprijateľný, ba priam zdraviu škodlivý. Jednou z najrozumnejších metód je nahradiť obvyklé nápoje zeleným čajom, pričom sa odporúča množstvo najviac 3 – 6 čajových šálok denne pre dospelého človeka. Je to spôsob, ako schudnúť a nedodržiavať prísnu diétu, ale sa normálne dosýta najesť. Za približne 3 – 4 týždne by ste takto mohli zhodiť okolo 5 kg nadváhy. Zelený čaj totiž pomáha uviesť do činnosti hormóny, ktoré sú zodpovedné za spaľovanie tukových zásob. Vďaka tomu začnú bunky dostávať signály, že je potrebné spaľovať tuk, čo sa následne aj deje. Treba myslieť na to, že jednou z hlavných zložiek zeleného čaju je kofeín, ktorý podporuje aktívnu fyzickú zdatnosť, no netreba to s jeho príjmom preháňať.

Čo je kľúčom k zdraviu a želanému úbytku hmotnosti

Zelený čaj na chudnutie je teda kľúčom k zvýšeniu rýchlosti metabolizmu a spaľovaniu tukov, no jeho účinky nebudú zázračné, čo sa týka úbytku hmotnosti, pokiaľ ich nepodporíte zníženým príjmom kalórií a vhodnou telesnou aktivitou. Ak vám vaše úsilie má priniesť ovocie, musíte vyskúšať a pridať aj ďalšie účinné stratégie, ktoré majú pozitívny vplyv na chudnutie a teda vám prinesú želaný úbytok hmotnosti.

Zaujímavý fakt na záver

Kofeín v čaji a v káve má odlišné účinky. Po káve nastúpi jeho účinok rýchlejšie, približne do pol hodiny, ale veľmi rýchlo prestane pôsobiť. Pokiaľ hovoríme o zelenom čaji, účinok kofeínu nastupuje síce pomalšie, ale vydrží dlhšie.