Úvod Zaujímavosti Ako kempovať s deťmi a nezblázniť sa

Ako kempovať s deťmi a nezblázniť sa

113
0
ZDIEĽAŤ
Ako kempovať s deťmi a nezblázniť sa

Tešíte sa na letnú dovolenku v kempe a zároveň sa obávate, ako nový zážitok príjmu vaše deti? Po odrastení detí je dovolenka v kempe dobrým nápadom. Nielenže ušetríte peniaze, ale tiež strávite voľné dni v prírode, mimo ruchu a veľkých hotelových rezortov. Jediné, čo musíte pred takto strávenou dovolenkou premyslieť sú spôsoby, ako zabaviť deti a čo všetko pre rodinu na cesty zbaliť.

Premyslite si, kde prespíte

Kempovanie s deťmi má svoje špecifiká. Deti potrebujú väčšie pohodlie ako dospelý. Myslite tiež na riziko prechladnutia. Niekedy sa počasie len veľmi ťažko odhaduje, a preto vám odporúčame do kempu vyraziť buď s karavanom, ale kúpiť stan na auto. Stan na strechu auta vás vyjde lacnejšie ako kúpa karavanu. Ak investujete vyššiu čiastku, buďte si istí, že vám autostan vydrží až do dôchodku. Prečo sú autostany pre rodiny s deťmi na kempovanie najlepšie? Prvým dôvodom, prečo dať prednosť stanu na auto, sú jeho rozmery. Vo väčších stanoch sa vyspí štvorčlenná rodina bez toho, aby ste sa museli tlačiť. Spíte na streche auta, takže sa nemusíte obávať vlhkosti a chladu vychádzajúceho zo zeme. No a najviac úžasné je, že súčasťou autostanov je matrac, takže spíte ako v posteli.

Čo všetko sa vám v kempe bude hodiť

Keďže na streche budete mať vyložený stan, odpadáva možnosť využiť strešné boxy. Preto sa baľte s rozumom. V prípade, že kufor vášho vozidla nie je veľký, vyberte si radšej kemp s reštauráciou. Odpadne nutnosť varenia, čo znamená, že so sebou nemusíte voziť plynový varič, potreby na varenie a výbavu na stolovanie. Ak váš stan disponuje predsieňou, nájdite si kúsok miesta na skladacie stoličky so stolíkom. Oceníte ich nielen počas daždivého počasia, ale tiež pri posedení s rodinou. Nezabudnite na zbalenie lampášov a baterky, power banky a repelentov. Napriek sieťkam na oknách a dverách sa vždy nejaký komár do vnútra stanu dostane. Pre prípad príhody pribaľte do kufra cestovnú lekárničku.

Ako zabaviť deti, keď sa začnú nudiť

Malé deti všetko rýchlo omrzí. Vylihovanie pri jazere či na pláži ich bude baviť deň, maximálne dva. Majte pre deti pripravené alternatívy. Učte ich plávať a potápať sa. Vyskúšajte vodné športy a zoberte so sebou na dovolenku nafukovací paddleboard alebo menší nafukovací čln. Na výslnie sa vracia šport, ktorý deti veľmi baví – bedminton.  Večer s deťmi komunikujte, pozorujte hviezdy, spievajte si a rozprávajte príhody. Zábavnou aktivitou je vytváranie tieňov pred baterkou. Ráno si privstaňte, pozorujte prebúdzajúcu sa prírodu, sledujte chovanie mravcov a včiel.