Úvod Zaujímavosti Kuny ako škodcovia – akú hrozbu predstavujú?

Kuny ako škodcovia – akú hrozbu predstavujú?

157
0
ZDIEĽAŤ
Kuny ako škodcovia – akú hrozbu predstavujú?

Všetky kuny sú všežravé, takže jedia rastlinnú aj živočíšnu potravu, vrátane vajec. Ich mäsitá strava má tendenciu pozostávať z malých cicavcov ako sú myši a hraboše, ale ak dostanú príležitosť, vyberú si i mláďatá. Patria však medzi škodcov, keďže vo veľkom obľubujú káble, a to trebárs tie, ktoré sú súčasťou motorového vozidla. Častokrát si budujú hniezda na povalách domov, kde následne umiestňujú svoje mláďatá, a práve preto predstavujú hrozbu pre majiteľov domov. Dokonca sú schopné uhniezdiť sa v izolačnom materiáli, a teda spôsobiť nemalé škody. Dobrou správou je, že proti týmto škodcom existuje účinný a zároveň humánny odpudzovač, ktorý je obľúbený najmä vďaka rýchlemu a bezproblémovému použitiu.

Kuny využívajú cudzie nory

Kuny nie sú obzvlášť dobrými „staviteľmi“ nôr, a práve preto na bývanie častokrát využívajú nory alebo tunely iných zvierat, najmä jazvecov. Ideálne je kontrolovať záhradu či okolitý pozemok a prípadnú noru či tunel zlikvidovať.

Pozor na nebezpečné choroby!

Nie je žiadnym tajomstvom, že kuny sú okrem iného prenášačmi mnohých ochorení, a to najmä besnoty a prašiviny. Nemali by ste byť v priamom styku s týmto živočíchom, a to dokonca ani žiadne z domácich zvierat.

Zabezpečenie domácnosti vďaka šikovným pomocníkom

Deramax predstavuje ultrazvukový odpudzovač kún a hlodavcov, ktorý je určený na odpudzovanie kún a drobných hlodavcov z obytných i neobytných priestorov. Použitie prístroja je však bezpečné, humánne a zároveň vysoko-účinné.  Generuje totiž špecifické ultrazvukové signály na vysokom ultrazvukovom kmitočte, ktoré sú pre drobné hlodavce a kuny veľmi nepríjemné, takže po krátkom čase chránený priestor opúšťajú a hľadajú si nové útočisko v iných objektoch, ktoré nie sú chránené. Nielen odpudzovač, ale tiež meteostanica je ideálnym pomocníkom do každej domácnosti, keďže informuje nielen o aktuálnom počasí, ale tiež vlhkosti vzduchu, znečistení ovzdušia, smere a rýchlosti vetra, ale tiež rosnom bode či UV indexe. Vďaka šikovnej meteostanici je možné naplánovať si aktivity počas dňa, pričom vás neprekvapí ani tá najmenšia zmena počasia.