Úvod Zaujímavosti Ako používať mejkap počas leta?

Ako používať mejkap počas leta?

690
0
ZDIEĽAŤ
Ako používať mejkap počas leta?

Leto je obdobím vytúžených dovoleniek, cestovania, navštevovania známych a nadväzovania nových kontaktov. O to viac nám záleží na našom vzhľade, úprave a trvácnosti každého aplikovaného líčidla. Ako si v horúcom, sparnom lete vybrať vhodný mejkap, ale aj ostatné krycie a tónovacie vrstvy? Viac info nájdete už v nasledujúcom texte!

Hlavnou zásadou je, že kozmetika a líčidlá nám majú pomáhať – zvýrazňovať to, čo je na nás pekné a potlačiť každú chybičku krásy. Pri výbere uplatňujeme základné kritériá veku, pohlavia, obdobia a konkrétneho problému s pokožkou. Iný mejkap si totiž zvolí mladá baba, ktorá v puberte bojuje s akné než zrelá dáma. Jej vek a skúsenosti už totiž odhaľujú aj vrásky či pigmentové škvrny na pokožke.

S čím musíme rátať pri líčení v lete?

V lete máme pri líčení tú nevýhodu, že pri teplotách okolo 30 °C sa mejkap zlieva, dostáva sa do vrások a iných jazvičiek – naše nedostatky skôr prehlbuje, ako zakrýva. Výsledkom je stečený mejkap, ktorý citlivú pokožku dokáže viac podráždiť a pri mastnej znásobiť tvorbu a pôsobenie kožného mazu.

Pozor! Letný mejkap môžete, ale ani vôbec nemusíte mať. Ak ste sa práve vrátili z dovolenky a vaša pokožka je v krásnom bronzovom odtieni, na čo ju zaťažovať líčidlami? Ak nedostatky pleti nie sú až také výrazné, skúste si vybrať len tónovací krém. Zjednotí odtiene a potlačí jemné ryhy tváre.

Letný mejkap na ozdravenie a skrášlenie pleti

Najprv pleť očistíme!

Každý problém má svoje riešenie. Viaceré alternatívy ponúka aj bugy.sk, najväčšia online drogéria, parfuméria a kozmetika. Pred každým mejkapom si pleť dôkladne očistíte pleťovým mliekom alebo čistiacim gélom. V druhom kroku pleť dočistíte napr. micelárnou vodou, až tak ju pripravte na vrstvy krémov a líčidiel.

Skvelým tipom je pripraviť si do kabelky pleťové obrúsky na rýchle očistenie a odstránenie prebytočného mazu z pokožky.

Aký postup uplatňujeme pri letnom mejkape?

Podkladová báza môže mať takisto konzistenciu krému, prášku alebo gélu, no jej hlavnou úlohou je pleť zjednotiť a rozjasniť. Až potom sa venujeme mejkapu. V letnom období uprednostňujeme ľahké, krémové zloženie s UV ochranou. Keďže každé ďalšie vrstvenie môže byť v sparnom lete priam neúnosné, nech vaša dekoratívna kozmetika obsahuje mejkap s min. 5 prídavnými vlastnosťami.

Ideálne, ak si na pleť aplikujete jeden plnohodnotný a zároveň efektívny mejkap so sviežou, zamatovou textúrou. Aj keď sa zleje, nevidieť to ako pri iných typoch. Obľúbené letné mejkapy sú ľahké, hydratačné BB až CC krémy. Vo finálnom kroku mejkap zafixujeme sprejom pre trvácnosť líčidiel a na zmiernenie lesklého efektu. Už vidíte ten rozdiel?!