Úvod Problémy v rodine Ako poznať, že chlap bude dobrý otec?

Ako poznať, že chlap bude dobrý otec?

1157
0
ZDIEĽAŤ

Niekedy by si všetci želali mať vešteckú guľu, ktorá im odpovie na dôležité otázky o budúcnosti. Ľudí trápia otázky ohľadom milostných vzťahov, pracovného postupu, bývania, a mnohé ďalšie. Muži premýšľajú nad tým či je jeho partnerka tá pravá, s ktorou prežije celý život a rovnako tak aj ženy rozmýšľajú o svojich partneroch.

Kým ale mužov málokedy napadne zamýšľať sa aká bude jeho partnerka matka, tak naopak pre ženy je to veľmi dôležitý údaj o mužoch. Ako ale poznať, že chlap bude dobrý otec?

Existuje niekoľko vlastností u muža, ktoré napovedia, že bude dobrým otcom. Samozrejme sú to len náznaky, ktoré nič negarantujú. Čo si teda majú ženy všímať?

Domáce práce

Ak muž sedí na gauči a sleduje televíziu zatiaľ čo vy upratujete, vysávate, utierate prach tak to nie je dobré znamenie. To že dvihne nohy aby ste povysávali aj pod ním nie je pomoc. Keď príde na svet dieťa, treba okolo neho skákať, meniť plienky, kočíkovať, uspávať… . Je to veľa povinností a nemôžu zostať len na matke. Bude potrebná iniciatíva a vystúpenie z komfortnej zóny. Ak sa teda váš partner podieľa na domácich prácach je to vynikajúci ukazovateľ.

Humor

Vie vás váš partner pobaviť či prípadne vyštekliť až k slzám? Dokáže vám, v deň kedy vám je do plaču, vyčarovať úsmev na tvári aj za cenu, že bude sám terčom posmechu? S deťmi vedia oteckovia nadviazať spoločnú reč práve cez smiech. Ak vie rozosmiať vás, je veľmi pravdepodobné, že rozosmeje aj vaše dieťa. Nemusíte sa báť nechať ich o samote, keďže budete vedieť, že váš partner nájde spôsob ako dieťa zabaviť.

Prispôsobivosť

Zamyslite sa čo by váš partner robil keby sa stratil v lese? Bude len blúdiť tam a späť kým nepadne niekde vyčerpaný a bude len čakať na nejakú pomoc? Alebo je to muž, ktorý postaví prístrešok, naloví alebo nazbiera niečo k jedlu a nakoniec sa sám dokáže zachrániť? Pokiaľ je to ten druhý prípad, tak je to znak toho, že bude nápomocný, keď sa bude dieťa budiť uprostred noci. A bude mať chuť niečo vymyslieť aby vám akokoľvek uľahčil vašu náročnú úlohu matky.

Domáci maznáčik

Dokonca aj rybku v akváriu je potrebné pravidelne kŕmiť a raz za čas jej vymeniť vodu. Ak mal napríklad psa, tak s ním musel na prechádzku nielen v pekné dni ale aj v opršané a zasnežené dni. Zodpovednosť, ktorú musí preukázať vlastník akéhokoľvek zvieratka sa samozrejme nedá porovnávať so zodpovednosťou o vlastného potomka ale ukazuje to, že váš muž tú zodpovednosť vie prijať.

Je nezávislý

Pozrite sa na svojho partnera ako zvláda rôzne situácie, ktoré život prináša. Vie naplánovať cestu na výlet, dokončiť projekt do práce alebo vybaviť veci na úrade? Sú to možno drobnosti každodenného života ale ukazuje to či bude vedieť uložiť dieťa do sedačky alebo vhodne ho obliecť na prechádzku. Jednoducho nebude potrebovať dohľad matky pri každej situácii.

Je starostlivý

Starostlivosť je pojem, ktorý je dôležitý. Práve o malé dieťa je potrebné sa najviac postarať. Ak je váš partner starostlivý k vám, určite bude aj k vášmu potomkovi. Takže ak sa vám snaží zabezpečiť aby každý deň bol čo najlepší, celá rodina bude v dobrých rukách.

Ochranca

Nemusí mať čierny pás aby bol váš ochranca. Ak má ochotu vás kedykoľvek a za každých okolností chrániť, nemusíte sa báť o svoje deti. Dcéru naučí ako sa chrániť a syna, že má chrániť aj iných. A to len tým, že pre nich bol ich ochranca, ich superhrdina.

Chce byť otcom?

Chce byť otcom? Dôležitá otázka. Ak aj nemá doteraz žiadne skúsenosti s malými deťmi ale naozaj chce byť otcom, tak postupne príde na to ako všetko robiť. Ak niečo veľmi chceme, tak sa preto vieme obetovať a to je to hlavné.