Úvod Zdravie a rodina Ako prežiť chrípkové obdobie bez ujmy

Ako prežiť chrípkové obdobie bez ujmy

1212
0
ZDIEĽAŤ

Aj keď je pre vás chrípkové obdobie na míle vzdialené, je dobré vedieť sa naň dopredu pripraviť. Uvedomte si, že chrípkové obdobie sa nespája len so zimou. Môže vás prekvapiť aj v strede leta alebo v polovičke jari a jesene.

Čo teda robiť, aby váš organizmus dokázal prežiť toto obdobie?

Zvýšte príjem vitamínu C

Jedzte viac kyslej kapusty, ovocia a zeleniny, ktoré obsahujú vitamín C. Pite pravidelne bylinkové čaje a vyhýbajte sa presladeným éčkovým vodám, ktoré vášmu organizmu neprospievajú. Okrem klasického ovocia, ktoré môžete dostať v hypermarketoch a na tržniciach, si môžete kúpiť Goji Berry, ktorá chráni vašu pečeň, zlepšuje krvný obeh a podporuje dlhovekosť.

Raz za čas si spravte detoxikáciu

Počas roka sa nevyhýbajte detoxikácii, ktorá zbaví váš organizmus nadbytočných škodlivých látok. Okrem tabletiek na detoxikačnú kúru si môžete kúpiť aj zdravý prípravok Spirulina, ktorý zlepší zdravie vášho tráviaceho traktu, posilní imunitný systém a zaistí antioxidačnú ochranu proti chorobám.

Viac pohybu

Je všeobecne známe, že ľudia, ktorí majú viac pohybu na čerstvom vzduchu, sú zdravší ako tí, ktorí svoj voľný čas trávia leňošením pri televízore. Skúste sa teda nevyhýbať čerstvému vzduchu. Chodievajte na prechádzky za každého počasia. Práve pravidelnými prechádzkami si posilňujete imunitu a chránite ju pred chrípkou. Hovorí sa, že prechádzky v prírode sú tak isto účinné ako lieky na chudnutie.