Úvod Zaujímavosti Ako sa pripraviť na príchod psíka do rodiny?

Ako sa pripraviť na príchod psíka do rodiny?

145
0
ZDIEĽAŤ
Ako sa pripraviť na príchod psíka do rodiny?

Príchod psíka do rodiny znamená radosť, ale tiež zodpovednosť. Je jedno, či psíka kúpite, alebo ho adoptujete. V oboch prípadoch musíte pre psíka pripraviť vyhovujúce prostredie a kúpiť mu základnú výbavu. Čo je nutné pred príchodom psíka zaobstarať?

Kde bude psík spať

Pre nového člena rodiny je nutné pripraviť nielen granule pre psov, ale aj kútik, v ktorom si oddýchne. Veľa ľudí si pred príchodom psa do domu povedia, že ani za nič na svete mu nedovolia spať na gauči alebo v posteli. Realita je napokon iná, pretože sa chlpaté čudo nebadane dostane do vášho srdca i postele. Napriek tomu potrebuje pes svoj vlastný “brloh”. Kúpte mu matrac pre psov alebo pelech, ktorý sa dobre čistí. V lete sa pes rýchlo prehreje, pretože nemá potné žľazy ako človek. Hodiť sa vám bude chladiaca podložka. Základom je samozrejme tiež vôdzka a obojok. Menšie plemená obľubujú namiesto obojka postroj.

Čo bude psík jesť

Niektoré psy majú veľmi maškrtné jazýčky. Vyberajú si sami na čom si pochutia. Buď ide o granule, alebo konzervy. Oba varianty sú plnohodnotnou stravou a záleží len od psíka, čo mu bude chutiť viac. Vždy si však dávajte pozor na zloženie stravy. Vyhýbajte sa výrobkom, ktoré obsahujú obilniny a umelé látky.  Istotou kvality i toho, že psovi bude strava chutiť  je barf strava. Ide o surové kosti, mäso, zeleninu a ovocie t.j. o stravu, ktorá je pre psa najprirodzenejšia.

Starostlivosť o psíka

Okrem stravy a prechádzok budete musieť psíkovi zabezpečiť i inú starostlivosť. Psa je nutné občas okúpať. Frekvencia kúpania nie je pevne stanovená. Sami zistíte, kedy je ten správny čas podľa zápachu. Na kúpanie kúpte chlpáčovi šampón a vyčleňte mu uteráčik. Niektoré plemená je nutné česať. Neobíde vás ani strihanie pazúrikov. Takže si do zoznamu dopíšte kliešte a kefu. Rátajte tiež s výdavkami na lieky – tabletky na odčervenie a proti kliešťom.

Nielen šteniatka milujú hračky

Kvôli výcviku a tiež z lásky k psovi nakúpte do zásoby pamlsky pre psov. Psy sú ako malé deti a veľmi radi sa hrajú. Počas venčenia ich zabavíte hádzaním loptičky alebo gumeného kruhu. Doma sa dokážu hodiny hrať s gumenými kosťami alebo pískacími postavičkami.