Úvod domácnosť a bývanie Vkusný bytový dizajn zútulní detskú izbu

Vkusný bytový dizajn zútulní detskú izbu

166
0
ZDIEĽAŤ
Vkusný bytový dizajn zútulní detskú izbu

Pamätáte si na svoju prvú detskú izbu? Je zaujímavé, že väčšine z nás naozaj zostane zapísané v pamäti to, ako vyzerala naša vôbec prvá izba, kde sme vyrastali. Aj preto je dobré venovať jej dizajnu a zariaďovaniu patričnú pozornosť. Detská izba totiž nie je len priestor, kde sa dieťa vyspí v pohodlnej posteli. Je to aj miesto, kde môže získavať prvé životné návyky a inšpiráciu.

Nemusia tam byť holé steny

Pozrite sa napríklad na steny. Tie predsa ponúkajú kreatívny priestor, ktorý viete využiť aj lepšie než „len“ tým, že stenu namaľujete podľa vybranej farby. Zaujímavé riešenie predstavujú tapety na stenu, ktoré celej izbe razom dodajú trochu iný nádych a celkový šmrnc. Pri výbere tapiet máte k dispozícii množstvo rôznych vzorov a prevedení, vďaka čomu by si na svoje mali prísť aj tie najmenšie deti. A najmä, vďaka tapetám môže byť izba útulnejšia.

Klasika v podobe obrazov

Akousi stálicou v bytovom dizajne sú obrazy, ktoré nájdeme prakticky v každom byte či dome. Dnešné obrazy do spálne sú však predsa len v niečom iné než tie, ktoré ste mohli nájsť v bytoch pred dvadsiatimi rokmi. Obrazy sú prevedené inak, modernejšie, a na výber máte z väčšieho rozptylu rôznych vzorov či štýlov. V prípade detskej izby sa opäť rozprávame o obrazoch s detskou tematikou, vychádzajúcou z motívu rozprávok alebo prírody.

V prvom rade dobrý spánok

Samozrejme, nemali by ste zabudnúť, na čo detská izba prioritne slúži. Zvlášť pre našich najmenších je kvalitný a neprerušovaný spánok absolútne kľúčový pri správnom raste a vývoji. Preto odporúčame zamerať sa na kvalitné detské postele, v ktorých sa vaša ratolesť pohodlne a dosýta vyspí. Na výbere detskej postele by ste naozaj nemali šetriť, zdravý spánok je pre vývoj dieťaťa naozaj kľúčový. Dnes si už navyše komfortné detské postele zakúpite aj v internetových obchodoch.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com