Úvod Zdravie a rodina Ako sa starať o zuby? Toto sú naše tipy!

Ako sa starať o zuby? Toto sú naše tipy!

181
0
ZDIEĽAŤ
medzizubné kefky

Ak chcete mať zdravé a krásne zuby, mali by ste sa o nich dôkladne starať. Predsa len, je to veľmi dôležité, pretože problémy so zubami môžu vyvolať aj ďalšie zdravotné komplikácie v ľudskom tele. Aby sme vám to uľahčili, prinášame vám niekoľko tipov na správnu starostlivosť o vašu ústnu dutinu.

Nič nie je horšie, ako keď chodíte k zubnému lekárovi s pocitom, že vám ide ublížiť. Zubný lekár je tu predsa na to, aby vám pomohol. Práve preto sú dôležité pravidelné preventívne prehliadky. V opačnom prípade by mohol byť prehliadnutý problém vo vašich ústach, čo by mohlo viesť k vážnejším komplikáciám. V súčasnosti existuje niekoľko tipov na správnu starostlivosť o zuby. My vám prinášame niekoľko z nich. Neváhajte sa inšpirovať.

Používajte vhodné pomôcky

Na čistenie zubov by ste mali používať mäkkú zubnú kefku, jednozväzkovú kefku a medzizubné kefky. Tie si môžete zaobstarať v rôznych veľkostiach, keďže aj priestor medzi vašimi zubami sa odlišuje. Jednozväzkovú kefku stačí používať raz za dva dni. Slúži na dočistenie zubov a ich dôkladnejšie vyčistenie. Medzizubné kefky sa odporúča používať najmä večer, pred spaním. V medzizubných priestoroch sa totiž často zvyknúť vyskytovať zubné kazy.

Zdravá strava ako základ

V ústach žijú baktérie, ktoré sa živia cukrom. Ten vylučujú v podobe kyselín, ktoré môžu oslabovať zub. Ak sa chcete vyhnúť zubným kazom, obmedzte jedlá plné cukru. Taktiež nie sú odporúčané ani žiadne sladené nápoje. Radšej pite viac čistej vody a konzumujte jedlá s nižším obsahom cukru. Samozrejme, existuje aj skrytý cukor. Ten sa nachádza v potravinách, o ktorých by ste na prvý pohľad nepovedali, že sú sladké. Ide napríklad o cestoviny, šunku alebo kečup.

Samozrejme, nezabúdajte ani na pravidelné návštevy zubného lekára a dentálnej hygieničky.