Úvod Zaujímavosti Ako sa zbaliť na kúpalisko? Na toto nezabúdajte!

Ako sa zbaliť na kúpalisko? Na toto nezabúdajte!

463
0
ZDIEĽAŤ
Ako sa zbaliť na kúpalisko
Ako sa zbaliť na kúpalisko

Čas letnej dovolenky je už v plnom prúde. Neustále sú horúce slnečné dni, ktoré nejedného človeka lákajú na dovolenku, poprípade niekam ku vode. Ak sa chystáte na kúpalisko, mali by ste si zbaliť aj všetky potrebné veci.

Výborným riešením je, ak si vopred vytvoríte zoznam všetkých vecí, ktoré si chcete zabaliť. Takýmto spôsobom sa vám totiž nestane, že by ste na niečo zabudli. Nezáleží na tom, či idete na kúpalisko, alebo na verejnú pláž. V nasledujúcich riadkoch sa dočítate o veciach, bez ktorých sa cez leto jednoducho nezaobídete.

Opaľovací krém

Nič nie je horšie, ako spálenie od slnka. Začervenaná a podráždená pokožka vás totiž môže trápiť aj niekoľko dní. Preto si so sebou neváhajte zobrať krém na opaľovanie. Najlepšie je, ak sa natriete až na mieste a vždy po pobyte vo vode. Niektoré opaľovacie krémy sa odporúča natierať aj každú polhodinu. Ak idú s vami aj malé deti, pre nich sú určené krémy na opaľovanie s vyšším ochranným faktorom.

Pokrývka na hlavu

Nikdy neviete, kedy vám zo slnka príde zle. Je totiž veľmi silné a pri dlhšom pobyte na priamom slnku môže vzniknúť aj úpal, ktorý rozhodne nie je príjemný. Preto si k vode neváhajte zobrať aj pokrývku hlavy. Tá môže byť v podobe šiltovky alebo klobúku. Skvelým riešením je však aj slnečník, aby ste neboli neustále na priamom slnku.

Deka na ležanie

Samozrejme, v mnohých kúpaliskách máte v cene vstupu aj lehátka. Tie však na verejnej pláži nájdete len ťažko. Preto si zoberte so sebou radšej aj deku na ležanie. V dnešnej dobe sa dajú takéto špeciálne deky aj zakúpiť. Ľahko sa poskladajú a vydržia vám skutočne dlhé roky.

Okrem iného, nezabúdajte na dostatočné zásoby vody, poprípade nejaké malé občerstvenie. Nachystať si to môžete napríklad aj do plastových krabičiek. K vode si však neberte nič, čo by sa vám mohlo rýchlo pokaziť.