Úvod domácnosť a bývanie Sprcha v záhrade? Prečo nie!?

Sprcha v záhrade? Prečo nie!?

238
0
ZDIEĽAŤ
Sprcha v záhrade

Stráviť čas v letných horúčavách vonku je to najlepšie čo môžete urobiť. Ak ste majiteľmi rodinných domov môžete na terase či záhrade stráviť celé dni. Pokiaľ vlastníte len záhradu s malou záhradnou chatkou určite sa na ňu vyberiete. Či už sa budete opaľovať alebo tráviť čas obrábaním záhrady je len na vašom rozhodnutí. A keď vám bude príliš teplo môžete sa ochladiť záhradnou sprchou pokojne aj s vlažnou alebo teplou vodou.

Osvieženie priamo v záhrade

Na občasné umytie alebo opláchnutie je solárna sprcha na záhrade ideálnou voľbou. Navyše, na ohrev teplej vody využijete slnečné lúče takže sa nemusíte obávať vyššej spotreby elektriny na ohriatie vody.

Výber miesta

Na výbere vhodného miesta rozhodne záleží. Najvhodnejšie miesto je tam, kde najdlhšie svieti slnko. Voda v zásobníku sa rýchlo zohreje. V horúčavách môže mať už za hodinu viac ako 20°C (záleží to hlavne od veľkosti zásobníka a okolitej teploty).

Pevná verzus prenosná

Každá z typov spŕch má svoje výhody.

Pevná sprcha sa hodí na časté používanie. Ak máte bazén alebo vírivku môžete sa v sprche opláchnuť a ísť do bazéna. Sprchové sety pre pevné záhradné sprchy sú trochu iné než ktoré bežne používate v kúpeľni. Dobré je ak stojaca sprcha má funkciu aj na oplachovanie nôh. Oceníte to hlavne ak máte deti, ktoré celý deň pobehujú bosé po záhrade.

Prenosné sprchy sú lacnejšie. Majú ale menší objem zásobníka a trochu horšiu stabilitu. Pokiaľ ale hľadáte len jednoduchú flexibilnú sprchu, v ktorej sa opláchnete po práci v záhrade je ideálnou voľbou. Tento typ sprchy je vhodný ak chcete záhradnú sprchu používať len príležitostne.

Výber objemu zásobníka

Sprchovaním v záhrade asi nestrávite toľko času koľko sprchovaním v kúpeľni. Pre jednu osobu postačí objem zásobníku cca 10 litrov. Pre rodinu s deťmi je vhodné obzrieť sa po zásobníku s minimálnym objemom 20 litrov.

Sprchovú zástenu či sprchové dvere môžete v záhradnej sprche vyriešiť jednoduchou konštrukciou, na ktorú pripevníte sprchový záves. Ak plánujete postaviť na záhrade pevnú sprchu nezabúdajte, že ju potrebujete poriadne pripevniť k podlahe. Podlaha by mala byť z materiálu, ktorý odoláva vlhkosti.