Úvod domácnosť a bývanie Ako si spríjemniť jesenné večery pomocou osvetlenia

Ako si spríjemniť jesenné večery pomocou osvetlenia

156
0
ZDIEĽAŤ
Ako si spríjemniť jesenné večery pomocou osvetlenia

Jeseň so sebou neprináša len pohľad na pestrofarebnú prírodu, ktorá v nás prebúdza nostalgické myšlienky. Počas jesene sa dni skracujú a tma prichádza nečakane rýchlo. Tieto dni si veľa ľudí spríjemňuje zapálením sviečky. Na sviečky v dnešnej dobe zabudnite. Existujú i iné možnosti, ako si spríjemniť dlhé jesenné a zimné večery. Napríklad pomocou dômyselne rozmiestneného a umne vybraného osvetlenia.

Na jeseň a v zime svietime oveľa viac

Práve na jeseň si veľa ľudí uvedomí nutnosť vymeniť žiarovky v dome za úsporné. Ešte lepšie spravíte, keď kúpite do všetkých svietidiel LED žiarovky z internetového obchodu ledprodukt.sk. Možno ani netušíte, že osvetlenie interiéru sa na vašom účte za elektrinu podieľa od 20 až do 40 % v závislosti od využívaných technológií. Znamená to, že vďaka LED žiarovkám zaplatíte za elektrickú energiu o desiatky eur menej a znížite celkový podiel svietenia na spotrebu elektriny na 5 % . Nemenej dôležité je ekologické hľadisko. LED osvetlenie a žiarovky sú recyklovateľné. Obávať sa nemusíte ohrozenia nielen prírody, ale tiež vášho zdravia. Navyše sú LED svietidlá efektívne a vyzerajú skvele – napríklad ako podhľadové svietidlá.

Obývačka ako miesto pre hru svetiel

Obývacia izba je v domoch centrálnou miestnosťou pre stretnutia rodiny a oddych po práci. Samozrejme, že gazdinky počas dlhých večerov vždy niečo upratujú a upravujú. Je preto nutné, aby ste obývačku rozdelili do zón. Oddychové zóny stačí osvetliť tlmene a pracovné si vyžadujú silnejšie svetlo. V obývacej izbe sa nájde dostatok priestoru nielen pre centrálny luster, ale tiež pre lampičky a náladové osvetlenie. Medzi náladovky patria LED pásy a bodové osvetlenie. Niekedy aj taký detail ako osvetlená interiérová rastlina alebo umelecké dielo na stene dokážu nabudiť tú správnu atmosféru.

Pohrajte sa s každou miestnosťou

Podobné kroky a tvorenie zón vám odporúčame zrealizovať vo všetkých miestnostiach. Nielen v spálni sú výborným nápadom svetlá, ktoré sa dajú stmievať. Týmto spôsobom ušetríte a prispôsobíte osvetlenie individuálnym potrebám. Výhodná je tiež investícia do ovládačov stmievania, ktoré oceníte v zime, kedy sa vám nechce z postele vyliezť ani na minútu. Zavážia tiež detaily – napríklad LED pásiky v šatníku a v zásuvkách. Osvetlenie pomocou pásikov je vhodné do detskej izby, kde môžete pásiky nalepiť do regálov knižnice alebo ako LED svetlo do kuchyne. Príjemne pôsobí osvetlenie rohov stien alebo obrysov podlahy. Skvelé je, že vďaka LED svieteniu ušetríte, zútulnite každý priestor, a to všetky bez zníženia svetelného komfortu.