Úvod Zdravie a rodina Ako vplýva kolagén na ľudský organizmus

Ako vplýva kolagén na ľudský organizmus

252
0
ZDIEĽAŤ
Ako vplýva kolagén na ľudský organizmus
Ako vplýva kolagén na ľudský organizmus

Kolagén sem, kolagén tam. Väčšina ľudí užíva kolagén len preto, lebo počuli z úst „erudovaných“ celebrít, že je to perfektná vec, že budú vďaka kolagénu navždy krásni a zdraví. Málokto sa pri konzumácii kolagénových tabletiek a práškov následne zamýšľa nad tým, čo naozaj kolagén pre ľudský organizmus a zdravie znamená.

Čo vie už skoro každý

Vďaka miliónom článkov o kolagéne takmer každý z vás vie, že táto vo vode nerozpustná bielkovina je lepidlom v ľudskom tele. Kolagén lepí dokopy kosti, kĺby, väzivá a iné spojivové tkanivá.

Zároveň skoro každý pije na litre kolagén len preto, aby bol navždy mladý, aby jeho pokožka nevädla a zošúverenú kožu videl len na starej kabelke. Potom je tu ešte malá skupina ľudí, snáď medzi nich nepatríte aj vy, ktorá hltá tabletky a pije kolagénové nápoje len preto, lebo je to práve in a robia to všetky známe osobnosti.

Zamysleli ste sa však nad tým, čo kolagén pre ľudský organizmus naozaj znamená? Prečo by ste si ho mali dopriať aj vy a čo sa stane s vašim telom, ak ho organizmus nebude produkovať?

Apropo produkcia. Bohužiaľ sa naše telo v určitom okamihu stopne a po štyridsiatke nečakajte, že vám dopraje prirodzene vytvorený kolagén. Je preto zrejmé, že konzumovať a užívať kolagén je naozaj dôležité a zdraviu prospešné.

Čo sa s vami stane bez kolagénu

Ako prvý bod musíme spomenúť pokožku, pretože hlavne dámy sa enormne sústreďujú na stav svojej pleti. Kolagén má na pokožku veľmi priaznivý vplyv v podobne eliminácie tvorby vrások. Dodáva koži potrebnú výživu, ktorá ju omladzuje a bráni jej starnúť. Bez kolagénu vám vrásky pribudnú oveľa rýchlejšie a zhorší sa aj celkový stav kože.

Podobný vplyv má kolagén tiež na vlasy a nechty. Nedostatok kolagénu v tele sa prejaví vypadávaním vlasov, ktoré budú bez života, lesku a začnú sa lámať. Zároveň ľudia užívajúci kolagén nemajú problémy s nechtami, ktoré sú pevné a majú zdravú štruktúru.

Nielen o kráse je kolagén. Skákať ako srnka aj v pokročilom veku nie je problém, ak pravidelne doplníte telu správne dávky kolagénu. Pri pohybe vás nebudú bolieť kĺby, nezníži sa ich pohyblivosť a kosti budú pevné ako skala.

Ako vybrať kolagén?

Sústreďte sa na produkty, ktoré sú prírodného charakteru a okolo chemikálií nešli ani náhodou. Malo by ísť o doplnky stravy bez príchute, bez konzervantov a iných zbytočných aditív. Ako čerešnička na torte bude pre vás kolagén, ktorý sa dá nielen piť, ale ho tiež môžete pridať do pokrmov pri varení. Prírodný kolagén na kĺby od Powerlogy tieto parametre spĺňa na jednotku s hviezdičkou.