Úvod Zaujímavosti Ako zriadiť “kŕmnu stanicu” pre vášho domáceho miláčika s ohľadom na váš...

Ako zriadiť “kŕmnu stanicu” pre vášho domáceho miláčika s ohľadom na váš interiér?

80
0
ZDIEĽAŤ
Ako zriadiť “kŕmnu stanicu” pre vášho domáceho miláčika s ohľadom na váš interiér?

Mnohí majitelia domácich zvierat sa mylne domnievajú, že pri kŕmení ich psa postačí akákoľvek stará miska na jedlo alebo vodu. Pravdou je, že sortiment dostupných misiek a kŕmidiel je rovnako široký a rozmanitý ako plemená psov – a správna miska pre jedného psa môže byť pre iného úplne nevhodná. Keď majitelia psov vyberajú misku podľa toho, ako pekne bude vyzerať v kuchyni, a nie podľa toho, ako dobre spĺňa potreby ich psa, v skutočnosti robia svojmu psovi medvediu službu. Výber správnej misky, kŕmidla alebo fontány je rovnako dôležitý. Myslite na to najbližšie keď budete kupovať granule pre psov a pribaľte si do objednávky aj správnu misku.

Výber správneho typu misky

Rovnako ako pri nákupe granúl pre psov tak aj pri nákupe misiek z ktorých bude potom jesť myslite na typ psa, na jeho stravu a na prípadné problémy, ktoré chcete prekonať. Mnohí majitelia domácich zvierat si neuvedomujú, že rôzne psy v skutočnosti vyžadujú rôzne misky. Kým krátkonosým plemenám prospeje plytká miska, dlhonohým psom zabráni hlbšia miska ťahať uši cez jedlo a starším psom môže prospieť vyvýšená miska, ktorá zmierni tlak na ich kĺby, keď sa pri jedení zohnú.

Okrem výberu správneho štýlu misky sa rôzne druhy krmiva lepšie podávajú v miskách z rôznych materiálov. Zatiaľ čo miska z nehrdzavejúcej ocele je skvelou univerzálnou voľbou pre rôzne druhy potravín, plastová miska alebo miska vyrobená z porézneho materiálu, ako je keramika, nemusí byť vhodná pre surové alebo konzervované krmivo, pretože sa časom môže rozpadnúť a ťažšie sa čistí a dezinfikuje.

Správnym výberom misky môžete eliminovať nežiaduce návyky vášho psa. Psy, ktoré sú obzvlášť nedbalé, budú mať prospech z misky pre psov odolnej voči rozliatiu. Psy, ktoré majú tendenciu jesť príliš rýchlo, možno ľahko spomaliť pomocou misky na pomalé kŕmenie alebo puzzle misky. A veľkým alebo starším psom, ktoré sa nemôžu tak ľahko ohýbať, padne vhod  vyvýšená miska.

Ako na pravidelné kŕmenie?

Ak pracujete dlhý čas a v čase kŕmenia vášho psa ste mimo domova alebo ak váš pes potrebuje počas dňa zjesť niekoľko malých porcií, zvážte investíciu do krmítka. Krmítka fungujú tak, že v gravitačnom zásobníku sa nachádza veľké množstvo krmiva, ktoré sa počas jedenia psa uvoľňuje do misky. Hoci tieto kŕmidlá uľahčujú prístup ku krmivu v každom okamihu, gravitačné kŕmidlo nemusí byť najlepšou voľbou pre všetky domáce zvieratá, najmä pre tie, ktoré majú tendenciu jesť, kým sa granule pre psov nevyčerpanú, a nie kým sa necítia sýte.

Ak chcete mať lepšiu kontrolu nad množstvom krmiva, ktoré váš pes zje, a časom, kedy je kŕmený, vyberte si radšej automatické kŕmidlo. Automatické kŕmidlá umožňujú naprogramovať niekoľko odmeraných kŕmení počas dňa v naplánovaných časoch, čo z nich robí vynikajúci nástroj pre majiteľov domácich zvierat, ktorí sú mimo domova, ale chcú svojmu psovi zabezpečiť niekoľko zdravých jedál počas dňa. Mnohí odborníci na výživu zvierat sa zhodujú v tom, že podobne ako u ľudí je rozdelenie potravy do viacerých jedál pre psa zdravšie a pomáha predchádzať žalúdočným ťažkostiam, plynatosti a obezite.

Miska z nehrdzavejúcej ocele je skvelou univerzálnou voľbou.”

Nezabudnite na pitný režim

Nevyhnutnosťou je zabezpečiť psovi prístup k čistej a čerstvej pitnej vode. Správna hydratácia je základom dobrého zdravia. A tak ako vy by ste nechceli piť z pohára so stojatou vodou, ktorá v ňom stála celý deň, aj váš pes bude uprednostňovať osviežujúcu, chladnú a čistú vodu počas celého dňa.

Fontána pre domáce zvieratá je najlepší spôsob, ako zabezpečiť čerstvú vodu, najmä ak používate miestnu mestskú vodu alebo vodu zo studne. Psy sú veľmi citlivé na chemikálie, ktoré pridávame do vody, preto investujte do fontány, ktorá vodu filtruje, udržiava ju čistú, chladnú a bez nečistôt. Fontány na vodu sú k dispozícii na vnútorné aj vonkajšie použitie a môžu obsahovať uhlíkové filtre, aktívne uhlie a dokonca aj UV filtračné systémy.

S ohľadom na váš interiér

Ak si myslíte, že zriedenie “kŕmnej stanice” pre vášho výrazne naruší vzhľad vašej obývačky či kuchyne, tak ste na omyle. Na interne nájdete množstvo inšpirácií ako to spraviť vkusne a elegantne aby, “kŕmna stanica” perfektne zapadla do vášho interiéru. Množstvo inšpirácií nájdete napríklad tu.

Vyberať správnu misku pre psa možno nie je tak jednoduchá úloha ako vyberať napríklad hračky pre dievčatá ale pri dodržaní pár kritérií to nemôže dopadnúť zle. Navyše to pri dostatku inšpirácie viete spraviť s ohľadom na váš interiér. Nepotrebujete poznať kategórie stravovacích zariadení na to, aby ste pre vášho domáceho miláčika pripravili vizuálne príťažlivý a efektívny jedálenský kútik. Držíme palce.