Úvod domácnosť a bývanie Akú strešnú krytinu zvoliť pre svoju strechu?

Akú strešnú krytinu zvoliť pre svoju strechu?

212
0
ZDIEĽAŤ
Akú strešnú krytinu zvoliť pre svoju strechu?
Akú strešnú krytinu zvoliť pre svoju strechu?

Máte už postavený svoj vysnívaný domov a hľadáte krytinu, ktorá by sa hodila na vašu strechu? Výber môže závisieť od typu a sklonu strechy, ktorú máte alebo od vašich preferencií, ktorý materiál by bol pre vás výhodný a príťažlivý na pohľad.

Strecha pokrýva domov a chráni ho pred vonkajšími podmienkami. Jej prioritnou funkciou je poskytnúť domovu krycie miesto, cez ktoré neprenikne do vnútra žiaden dážď, sneh či iné vonkajšie atribúty. Vaša strecha by sa vám mala páčiť už na prvý pohľad, jej vzhľad a materiál, z ktorého bude sú veľmi dôležité. Ako si správne vybrať?

Široké spektrum výberu

Rôzne strechy s rôznymi sklonmi vyžadujú precízny výber strešnej krytiny, ktorá splní vaše očakávania. Strešná krytinamôže byť vyrobená z rôznych materiálov, ktoré sa odlišujú vzhľadom aj zložením. Pri rôznych krytinách sa môžete stretnúť aj s rôznymi druhmi montáže, pri niektorých sa vyžaduje odborná práca, iné zvládnete namontovať aj samy.

Typy strešných krytín

Spoločnosť Lamina má vo svojej ponuke rôzne typy strešných krytín, z ktorých si môžete vybrať aj vy. Vybrať si môžete napríklad falcovanú strešnú krytinu, ktorá sa hodí pre strechy so sklonom tri stupne. Pre tento typ strechy je ideálne drevené debnenie, na ktoré by sa falcovaný plech namontoval. Je potrebné rozlíšiť medzi plechovou krytinou a betónovou, odlišnosť materiálu vytvára rozdiel v týchto krytinách, plechové sú ľahšie, oboje však majú vysokú odolnosť voči vonkajším podmienkam. Vybrať si môžete aj trapézové krytiny alebo pálenú škridlu. Zaujímavosťou sú aj zelené strechy, ktoré sú ekologické a prínosné. Na webovej stránke nájdete aj rôzne značky strešných krytín, ktoré sa vám môžu zapáčiť a vyberiete si pre svoj domov. Strecha nad hlavou je dnes základom domova a aj vy môžete mať takú, na ktorú sa budete s radosťou pozerať.