Úvod domácnosť a bývanie Bývanie pre rodiny s deťmi

Bývanie pre rodiny s deťmi

488
0
ZDIEĽAŤ
Bývanie pre rodiny s deťmi
Bývanie pre rodiny s deťmi

Nájsť vhodné bývanie pre rodiny s deťmi môže byť beh na dlhé trate. Na rozdiel od jednotlivca musíte brať ohľad aj na deti, ich bezpečie a zdravý vývoj. Môže sa zdať, že z tohto hľadiska je najlepšie bývanie niekde na vidieku alebo v okrajovej časti mesta, čo ale zas nemusí vyhovovať zamestnaným rodičom, ktorí potrebujú cestovať do práce.

Výber vhodnej lokality

Nájsť kompromis medzi potrebami, požiadavkami a nárokmi na bývanie, hlavne v rušnom meste sa môže zdať nemožné. Ak si ale dobre prezriete byty na predaj v Bratislave, alebo inom meste môžete na  pár vhodných lokalít natrafiť. Najlepšie je vybrať si bývanie v lokalite, ktorá má kompletnú sociálnu vybavenosť, zabezpečí vám pohodlnú dostupnosť do práce a zároveň sa v jej blízkom okolí nachádzajú aj parky, záhrady, miesta na oddych alebo športové ihriská.

Výber vhodného bytu

Výber ideálnej lokality je jedna vec. Druhou podstatnou záležitosťou je samotný byt. V centrách miest, alebo v tesnej blízkosti rodinný dom nezoženiete. Môžete sa ale obzrieť po vhodných bytoch. Dať prednosť staršiemu alebo novostavbe je zväčša otázkou ceny. Aj keď staršie byty môžu byť lacnejšie ich rekonštrukcia vás môže vyjsť drahšie než kúpa nového bytu.

Nové byty majú viacero výhod, ktoré ako rodina oceníte. Či už hľadáte moderné byty v Bratislave či nadštandardné byty v inom meste máte istotu, že ide o novostavby, ktoré spĺňajú prísne normy súčasnej legislatívy. Vyrábajú sa z materiálov, ktoré majú vyššie tepelno – izolačne a zvukovo-izolačné vlastnosti.Bývanie pre rodiny s deťmiStaršie bytovky si museli zobrať pôžičku z banky aby investovali do zateplenia. Následné splátky úveru sa premietnu do mesačných nákladov na bývanie. V novostavbách vám nič takéto nehrozí. Nižšie mesačné poplatky a zároveň bezpečné a moderné bývanie je zárukou toho, že sa vám v novostavbe bude bývať naozaj pohodlne a komfortne. A navyše…. všetky vady, ktoré v novom byte počas troch rokov od výstavby objavíte nemusíte opravovať na vlastné náklady, ale ich jednoducho reklamujete.