Úvod Zdravie a rodina Aromaterapeutické esenciálne oleje uzdravia vašu myseľ i telo – ktorý si však...

Aromaterapeutické esenciálne oleje uzdravia vašu myseľ i telo – ktorý si však vybrať?

1286
0
ZDIEĽAŤ

Esenciálne oleje nám krásne prevoňajú domov a prekryjú akýkoľvek nežiadaný zápach. Vedeli ste však , že okrem toho majú aj iné, zdraviu prospešné účinky?

Každý esenciálny olej má svoje špecifické terapeutické vlastnosti, ktorý si však vybrať?

Pepermintový esenciálny olej z mäty piepornej

Pokiaľ sa cítite unavení, bez nálady a energie, pepermintový olej je presne to, čo vaše telo a myseľ potrebujú. Okrem toho, že má chladiaci účinok, mäta pieporná odstráni únavu a príznaky preťaženia. Prináša so sebou potrebnú dávku energie.

Použitie: Pokojne si ho môžete nakvapkať do odparovača, zmiešať s masážnym olejom, prípadne vložiť kvapku oleja do úst.

Esenciálny olej z ruže

Ružový esenciálny olej je vhodný najmä pre ženy, a preto je dobré ho mať vždy po ruke. Dokáže stabilizovať výkyvy nálad. Dokáže dokonca zmierniť príznaky popôrodnej depresie. Zmierňuje stavy úzkosti, paniky a upokojuje myseľ.

Pomáha pri liečbe množstva chorôb, ako sú rôzne ochorenia srdca. Pomocou ružového oleja odstránite aj respiračné problémy, napríklad astmu. Môžete ho používať aj pri kožných problémoch.

Použitie: Pridajte ho do difuzéra a respiračné problémy alebo depresia nemajú šancu. Ak si ho pridáte do krému, vaša pleť bude hydratovaná a vrásky jemnejšie.

Levanduľový olej

Levanduľový olej je jeden z najznámejších a najpoužívanejších esenciálnych olejov. Má krásnu vôňu a prirodzeným spôsobom odstraňuje stres. Okrem toho, ho však môžete efektívne využiť aj pri chrípke, nachladnutí alebo migréne. Pôsobí tiež protizápalovo a antidepresívne.

Použitie: Pridajte si pár kvapiek oleja do kúpeľa a relaxujte. Vhodný je i do masážnych olejov. V prípade, že trpíte nekvalitným spánkom, nakvapkajte si olej na vankúš pred spaním a váš spánok bude pokojnejší a zdravší.

Citrónový esenciálny olej

Prináša so sebou vôňu čistoty a sviežosti, ktorá vám okamžite zlepší náladu. Vďaka tomu dokáže zlepšiť koncentráciu, ale nielen to. Pomôže vám odstrániť podráždenia pokožky alebo zlepšiť trávenie. Posilňuje imunitu a zmierňuje bolesť hlavy.

Použitie: Pridajte niekoľko kvapiek do odparovača alebo difuzéra a energia vo vašom dome sa automaticky zvýši. Ak chcete posilniť imunitný systém pokojne si pridajte pár kvapiek oleja do kúpeľa a relaxujte.

Čajovníkový olej alebo Tea tree olej

Čajovníkový olej je ten, ktorý by ste doma jednoznačne mali mať. Okrem toho, že posilňuje imunitný systém, lieči aj chrípku a pomáha v boji proti infekciám. Je účinný pri rôznych kožných ochoreniach, popáleninách alebo poraneniach. A vylieči vám dokonca aj opar.

Použitie: Môžete ho inhalovať pomocou zvlhčovača alebo inhaláciou pary. Používať ho môžete aj priamo na kožu rôznymi spôsobmi. Pridajte ho do krému alebo aplikujte v malých množstvách priamo na pokožku či poranenie.