Úvod Zaujímavosti Autodráhy pre deti stále patria medzi najvďačnejšie hračky

Autodráhy pre deti stále patria medzi najvďačnejšie hračky

456
0
ZDIEĽAŤ
Autodráhy pre deti stále patria medzi najvďačnejšie hračky
Autodráhy pre deti stále patria medzi najvďačnejšie hračky

Aj napriek všetkým moderným hračkám a rozmachu digitálnych technológií patria autodráhy aj vláčikodráhy medzi osvedčené spôsoby, ako zabaviť deti na dlhé hodiny. Detské dráhy totiž vedia vyčariť úsmev na tvári nielen automobilovým pretekárom. Kedysi bol dostupný jeden druh, dnes už je našťastie ponuka tak neobyčajne široká, že si každý rodič a dieťa môže vybrať tú pravú dráhu.

Ak je nejaká hračka, ktorá by rozhodne nemala chýbať v detskej izbičke každého dieťaťa, potom je to autodráha. Po autíčkach a bábikách je to jedna z najobľúbenejších hračiek, s ktorou sa budú deti hrať celé roky. A možno im nadšenie pre pretekanie vydrží až do dospelosti!

Rozlišujeme mechanické a elektrické autodráhy.

Mechanické autodráhy alebo vláčikodráhy sa hodia pre menšie dieťa a môžu byť úplne bez pohonu alebo napríklad len s autíčkom na batérie. Autíčko a dráha nie sú elektronicky spojené. Tieto dráhy sú vhodné už od 1 roku, nestojí príliš veľa peňazí, majú dlhú životnosť a nemávajú žiadne poruchy. K dispozícii je veľa rôznych modelov – či už vyberiete akýkoľvek, urobíte tým dobrú vec pre rozvoj motoriky a kreativity vášho dieťaťa.

Autodráhy pre deti stále patria medzi najvďačnejšie hračkyNaopak, pri elektrických dráhach prilieha autíčko k dráhe cez kontakt. Napájanie je priamo v dráhe a autá sa ovládajú diaľkovo, čo je to ideálne pre pretekanie. Tieto autodráhy podporujú sústredenie, zručnosť, pohotovosť a súťaživého ducha. Dostupné sú variabilné sety s množstvom doplnkov a príslušenstva pre fantastickú zábavu a adrenalín z hry. Pretekárske dráhy sú vhodné pre deti zhruba od šiestich rokov.

A aký je rozdiel medzi analógovou a digitálnou elektrickou autodráhami?

V analógových dráhach majú autá určenú vodiacu lištu a nemôžu ju opustiť. Pohon auta zabezpečuje samotná dráha a na opustenie jazdného pruhu slúžia diely kríženia. Naopak, u digitálnej dráhy môžu autá prechádzať z dráhy do dráhy po špeciálnych dieloch – jazdná stopa je ľubovoľná. Dráha sa ovláda bezdrôtovo a je možné ju prepojiť so smart zariadením. Dráha je stále pod napätím a autíčko sa rozbehne až po stlačení ovládača.

V ponuke e-shopu Hawaj.sk nájdete autodráhy nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Tou najznámejšou je samozrejme autodráha Carrera, ktorá je známa po celom svete. Nájdete tam tiež analógové autodráhy Carrera GO a Carrera Revolution a digitálne autodráhy Carrera, na ktorých môžete prechádzať z dráhy do dráhy, tankovať benzín, pripojiť počítač a mnoho ďalšieho. Všetky autodráhy môžete rozširovať a doplňovať, takže sa nemusíte báť, že by vás a vaše deti autodráha začala nudiť.

Podľa čoho autodráhu vyberať

Tú najlepšiu autodráhu vyberiete podľa veku dieťaťa, dĺžky i počtu áut. Jednoduché autodráhy sú odporúčané už od 1 roku, pre staršie deti sú k dispozícii prepracovanejšie modely. Optimálna dĺžka autodráhy pre preteky je aspoň päť metrov. Čo sa týka počtu áut, ideálne je vybrať si tú od dvoch kusov.

Ďalšie vozidlá je možné dokúpiť ako rozšírenie v rámci príslušenstva pre jednotlivé modely. Podľa toho, čo má vaše dieťa rado vyberajte aj samotnú zostavu. Môžete si vyberať z počtu a dĺžky roviniek, zákrut, loopingu atď. Dôležitým doplnkom pre preteky je tiež počítadlo kôl.