Úvod Zaujímavosti Detská stolička na kŕmenie: Podľa čoho vyberať?

Detská stolička na kŕmenie: Podľa čoho vyberať?

508
0
ZDIEĽAŤ
Podľa čoho vyberať detskú stoličku na kŕmenie
Podľa čoho vyberať detskú stoličku na kŕmenie

Rodičia, určite veľmi dobre poznáte situácie, keď idete s malým dieťaťom do reštaurácie a nemajú pre neho vhodnú detskú stoličku. Neostáva vám nič iné, ako svoju ratolesť nakŕmiť na rukách. Dieťa nervózne, vy ste nervózni a už chcete čím skôr odísť, aby ste ho mohli nakŕmiť v pohodlí domova v komfortnej detskej stoličke. Nemáte takú, alebo zvažujete jej kúpu? Čítajte nasledujúce riadky, aby ste investovali do tej najlepšej stoličky pre potreby vášho dieťatka.

Komfort a bezpečnosť musia byť na prvom mieste

Kŕmenie má byť pre deti pohodlné, takže detská stolička musí byť stabilná. Ak by sa kyvkala alebo vŕzgala, dieťa by to rozrušovalo a malo by problém sústrediť sa na príjem stravy. Niektoré detičky sú veľmi hravé a veselé, čiže to znamená, že stolička sa nesmie hýbať, aby sa neprevrátila dopredu či dozadu.

Taktiež je dôležité, aby ho pri kŕmení nič netlačilo, takže vyberte stoličku s pohodlným poťahom, v ktorom sa bude cítiť príjemne. Niekedy sa stane, že z dieťaťa musíte na chvíľu spustiť oči. Nemusíte mať obavy, pretože ideálna detská stolička je vybavená 5-bodovými bezpečnostnými pásmi.

V neposlednom rade je dôležitá údržba, ideálna stolička na kŕmenie by mala byť ľahko umývateľná, pretože malé deti sa len učia jesť a zo začiatku dokážu zašpiniť všetko naokolo. Veľa stoličiek má snímateľnú dosku, ktorú je možné jednoducho odobrať, umyť pod teplou tečúcou vodou a vydezinfikovať. Niektoré stoličky sú v ponuke bez dosky, ale môžete ich prisunúť k jedálenskému stolu.

Podľa čoho vyberať detskú stoličku na kŕmenie

Drevená či plastová?

Pri výbere detskej stoličky na kŕmenie zvážte tiež materiál, z ktorého je vyrobená. V ponuke sú dva typy stoličiek – drevené a plastové. Obidva typy musia mať oblé hrany, pretože deti sa často šantia a zvyknú do niečoho nechtiac naraziť. Drevený materiál musí byť vyleštený a jemný, aby nedošlo k zapichnutiu triesky. Pri plastových stoličkách si treba dať pozor na to, aby boli vyrobené zo zdravotne nezávadného a netoxického plastu.

To, pre aký typ sa rozhodnete, záleží už od vášho vkusu a osobných preferencií. Vyberajte tak, aby bola stolička v podobnom štýle, ako máte jedálenský stôl a stoličky. Pokiaľ si však na dizajn príliš nepotrpíte, stavte na veselú plastovú stoličku, ktorá poteší detské oči a vaša ratolesť bude mať z kŕmenia príjemné pocity, čo si istotne odnesie aj do ďalších rokov.

Veľa mladých rodiniek býva v menších bytoch, a preto sa snažia ušetriť čo najviac miesta. Najideálnejšie sú skladateľné stoličky alebo multifunkčné – ako napríklad jedálenská stolička a schodíky v jednom SKIP HOP, ktoré rozložíte len v čase kŕmenia. Nemusia vám teda zaberať miesto, pretože ich jednoducho zložíte a odložíte na miesto, kde nikomu nebudú prekážať. Ak ale máte dostatok priestoru, zadovážte si stoličku, ktorú môžete  nonstop nechať pri jedálenskom stole.

Pre aké deti je detská stolička vhodná?

V ponuke nájdete stoličky vhodné pre novorodencov a tiež staršie, trojročné deti. Na výber máte z rôznych štýlov, veľkostí a nastavení. Na viacerých stoličkách je možné nastaviť operadlá na chrbát a nohy podľa výšky a váhy dieťaťa. Nejde teda o krátkodobú záležitosť, využívať ju môžete pokojne aj dva roky. Pre rodiny, ktoré radi cestujú sú tiež praktické prenosné detské stoličky, ktoré môžete zobrať na dovolenku alebo výlet.

Jedno je isté, detská stolička by mala byť jednou z najdôležitejších vecí z detskej výbavy. Nielen, že vám ušetrí nervy a čas, ale taktiež spája dieťa s rodinou, pomáha socializovať sa a začleniť ho do tradícií, medzi ktoré patrí napríklad nedeľný obed. Ak ešte váhate nad kúpou stoličky, neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky.

Podľa čoho vyberať detskú stoličku na kŕmenie