Úvod Rodina Baby shower – oslava pre mamu pred narodením bábätka

Baby shower – oslava pre mamu pred narodením bábätka

64
0
ZDIEĽAŤ
Baby shower – oslava pre mamu pred narodením bábätka
Baby shower – oslava pre mamu pred narodením bábätka

Baby shower je oslava pre tehotnú mamu pred pôrodom Je to skvelá príležitosť nielen na oslavu, ale tiež príležitosť pomôcť a podporiť, a tiež vyjadriť radosť spojenú s očakávaním narodenia dieťaťa. V tomto článku predstavujeme inšpiratívne nápady na zorganizovanie nezabudnuteľnej oslavy baby shower: od výberu motívu oslavy, cez nápady na chutné menu, zábavné aktivity a hry, až po originálne a praktické nápady na darčeky pre mamu.

Zorganizujte baby shower!

Plánovanie oslavy baby shower je špeciálny projekt, ktorý vyžaduje dôkladnú organizáciu a dávku kreativity. Hneď na začiatku určite dátum a miesto oslavy. Ideálny moment na usporiadanie baby shower je väčšinou koniec druhého alebo začiatok tretieho trimestra tehotenstva. Výber miesta závisí od počtu hostí, preferencií mamy a samozrejme rozpočtu – môže to byť doma, v pôvabnej záhrade alebo elegantnej sále prenajatej na túto príležitosť.

Následne pripravte zoznam hostí. Odporúčame, aby ste skonzultovali s mamou, koho chce na oslavu pozvať. S výnimkou, keď má byť oslava baby shower pre mamu prekvapením! Nezabudnite prispôsobiť zoznam a počet hostí charakteru oslavy. A čo pozvánky? Oslavu vám pomôžu zorganizovať dnešné technológie – môžete sa však rozhodnúť pre tradičné pozvánky zaslané poštou (pripravíte ich v jednom intuitívnom grafickom programe) alebo pre modernejšie riešenia, ako sú elektronické pozvánky alebo udalosti na sociálnych sieťach.

 Infografika Pepco o oslave baby shower
Infografika Pepco o oslave baby shower

Téma a motív oslavy baby shower

Výber témy alebo motívu oslavy baby shower je podstatným prvkom, ktorý udáva tón celej udalosti a umožňuje vyjadriť osobnosť a preferencie mamy. Čo vybrať?

 • Klasická ružová a azúrová – „tradičné“ farby (ružová pre dievčatko a modrá pre chlapčeka) sú stále populárne medzi mamami. Dajú sa kombinovať s jemnými vzormi a motívmi, vytvárajúc elegantné a decentné dekorácie.
 • Safari a džungľa – zvierací motív, plný exotických zvierat a rastlín, je skvelou voľbou pre milovníkov prírody a dobrodružstiev.
 • Cesty a dobrodružstvá – inšpiratívny motív pre rodičov, ktorí radi cestujú. V dekoráciách sa môžu objaviť prvky máp, lietadiel či cestovných kufrov.
 • Mesiac a hviezdy – romantický a pokojný motív, ideálny pre oslavy baby shower počas leta, organizovanej večer, najlepšie vonku.
 • Boho chic – módny a umelecký štýl, spájajúci rustikálne prvky a etnické vzory. Ideálne pre mamy, ktoré cenia originalitu a slobodu.

Minimalizmus a modernosť – jednoduchý a vkusný nápad na párty pre milovníčky elegantného minimalizmu.

Prispôsobenie motívu adekvátne k osobnosti a preferenciám mamy je veľmi dôležité. Pri výbere témy na oslavu baby shower venujte pozornosť tomu, čo sa mame páči a čo je pre ňu dôležité. Vďaka tomu sa oslávenkyňa bude cítiť docenená, a štýlové dekorácie, podľa jej vkusu, určite vytvoria pozitívnu atmosféru.

Darčeky na baby shower

Výber darčeka na oslavu baby shower je perfektná príležitosť na vyjadrenie podpory a radosti spojenej s blízkym narodením dieťaťa. Niekoľko nápadov na originálne a praktické darčeky, ktoré mamu určite potešia!

 • Starter kit, čiže štartovacia súprava pre novorodenca – súprava nevyhnutných doplnkov pre novorodenca, ako sú plienky, oblečenie, fľaše, teplomer do kúpeľa. Môžete ich darovať v elegantnom prútenom košíku alebo v drevenej debne, ktorú mama môže použiť na uschovávanie hračiek dieťaťa.
 • Elektronická opatrovateľka – užitočná pomôcka, ktorá rodičom pomôže dohliadnuť na pokoj dieťaťa z inej miestnosti, napr. počas prípravy jedla či kúpania.
 • Personalizovaný spací vak alebo deka – ručne vyrobené, s vyšitým menom dieťaťa, sú praktické, a zároveň… krásne pamiatky.
 • Súprava na vytvorenie odtlačku ručičky či nožičky bábätka – krásna pamiatka, ktorá umožní zachovať spomienky na drobné ručičky a nožičky novorodenca.
 • Box kníh pre mamu – výber najlepších príručiek o materstve, vývoji dieťaťa či zdravej výžive. Nič nebráni tomu, aby sa v tejto súprave objavili aj knihy, ktoré materstvo opisujú s prižmúrením oka.
 • Darčeková karta do obchodu s oblečením a doplnky pre dojčatá a malé deti – taký darček umožní mame vybrať samostatne presne to, čo potrebuje z kategórie

Nezabúdajte, že najlepšie darčeky sú také, ktoré odzrkadľujú vlastnú angažovanosť. Individuálne dopasovaný darček symbolizujúci vašu podporu a lásku k mame a bábätku.

Menu na oslavu

Sladký stôl na baby shower
Sladký stôl na baby shower

Ľahké a chutné občerstvenie, dezerty a nealkoholické nápoje mali by ideálne vyhovovať preferenciám mamy a všetkým hosťom poskytnúť príjemné kulinárske zážitky. Pri plánovaní menu zohľadnite potreby osôb, ktoré majú rôzne špecifické diéty!

Nápady na občerstvenie:

 • Sendviče s krémovým tvarohom a lososom – elegantné a na prípravu jednoduché.
 • Mini quiche / mini koláčiky – rôzne varianty, napr. so špenátom alebo šampiňónmi, sú skvelou voľbou pre vegetariánov.
 • Ovocné špízy alebo ovocné šaláty v pohároch – farebné a zdravé, môžu sa podávať s jogurtovým dresingom.
 • Caprese na špajdliach a jednohubky – mozzarella, cherry paradajky a bazalka, pokvapkané balzamikovým dresingom.
 • Zeleninové tyčinky s dresingom – čerstvá zelenina nakrájaná na tyčinky a podávané s humusom alebo iným krémovým dresingom.

Nápady na dezerty:

 • Mini bábovky – s rôznymi chuťami, ktoré sa dajú ozdobiť v súlade s hlavným motívom oslavy.
 • Panna cotta v mini pohárikoch – môžete pripraviť rôzne varianty panna cotty s rôznymi ovocnými chuťami.
 • Koláčiky s vlastnými nápismi – napr. s menom dieťaťa alebo s témou oslavy.
 • Tvarohové koláče v malých porciách – malé, praktické a ľahko sa jedia jednou rukou.

Nápady na nápoje:

 • Mocktaily – nealkoholické verzie obľúbených koktailov, napr. Mojito či Piña Colada.
 • Limonády a čerstvé šťavy – s rôznymi chuťami, s ľadom alebo bez.
 • Bylinkové a ovocné čaje – čím väčší výber, tým lepšie! Vďaka tomu každý nájde niečo pre seba.
 • Ovocné smoothies – zdravé a osviežujúce, ideálne na teplé dni.

Nezabudnite tiež, že menu musí byť vybrané nielen podľa témy oslavy, ale aj adekvátne k času, kedy sa oslava koná. Ľahké občerstvenie a osviežujúce nápoje sú perfektné na popoludňajšiu oslavy, kým večer sa hodí skôr niečo sýtejšie.