Úvod Zdravie a rodina Biele zuby nemusia byť zdravé zuby

Biele zuby nemusia byť zdravé zuby

714
0
ZDIEĽAŤ

Veľa ľudí si myslí, že ak má niekto biele zuby, ihneď to musí znamenať, že sú zdravé. Je to však naozaj tak? Môže to platiť v prípade, že nezanedbávate starostlivosť o svoje zuby.

Šanca na biele zuby závisí od správnych hygienických návykov, genetických predispozícii a samozrejme aj od vášho súčasného odtieňa zubov. Profesionálne bielenie zubov nemusí pomôcť každému. Prvým krokom na získanie krásneho a žiarivého úsmevu by mala byť návšteva odborníka, a to aj vtedy, keď sa rozhodnete pre domáce bielenie.

Pred každým „bieliacim“ zákrokom musí stomatológ, či dentálna hygienička nevyhnutne prehliadnuť Vašu ústnu dutinu a skontrolovať stav zubov. Je potrebné preskúmať stav zubnej skloviny a ďasien, ošetriť všetky zubné kazy a odstrániť zubný kameň. Základom bielenia zubov je perfektná dentálna hygiena, ktorá predstavuje kompletné očistenie chrupu, bez ktorého nemá bielenie žiadny efekt.

Dentálna hygiena vám pomôže pri vyčistení medzizubných priestorov, pigmentových škvŕn od čaju, kávy, červeného vína či cigariet.