Úvod Zaujímavosti Čo si všímať pri výbere detskej kozmetiky?

Čo si všímať pri výbere detskej kozmetiky?

417
0
ZDIEĽAŤ
Čo si všímať pri výbere detskej kozmetiky?
Čo si všímať pri výbere detskej kozmetiky?

Každý rodič chce pre svoje dieťatko pochopiteľne len to najlepšie. Môže sa zdať ťažké vybrať tie správne kozmetické produkty pre deti. Stále zisťujete, čo je pre vaše dieťa najlepšie, keďže požiadavky bábätka sa rastom neustále menia, a práve tento aspekt je pri výbere mimoriadne dôležitý. Ako sa zorientovať v ponuke detských kozmetických výrobkov?

Aký typ pokožky má moje dieťatko?

V prvých mesiacoch života, kedy citlivá pokožka bábätka môže vytratiť vlhkosť, je vhodné používať krémy a mlieka, ktoré pomáhajú zvlhčiť pokožku, pričom sú šetrné a samozrejme i bezpečné. Starostlivosť o vášho drobčeka znamená venovať pozornosť maličkostiam a byť dobre informovaný je taktiež dôležitým krokom k tomu, aby ste vybrali ideálny produkt.

Pozor na škodlivé chemikálie!

Hlavným problémom škodlivých chemikálií na detí je vplyv na vývoj ich mozgu. Mozog je plne vyvinutý až v dvadsiatych rokoch, pričom hormóny zohrávajú v tomto procese zásadnú úlohu. Niektoré chemikálie môžu narušiť jeho vývoj napodobňovaním alebo blokovaním určitých hormónov. Detský mozog dostane iba jednu šancu na rozvoj, takže skorý zásah môže niekomu spôsobiť problémy po zvyšok života. Vhodné je zvoliť prírodnú kozmetiku, ktorá neobsahuje chemické látky či iné škodliviny, čo je však pri výrobkoch detskej kozmetiky zväčša pravidlom. Niektoré značky kozmetiky určené pre dojčatá a deti sa vyhýbajú niektorým látkam, ako sú napríklad vonné látky, ktoré môžu vyvolať alergické reakcie.

Hydratovaná detská pokožka je základ

Rovnako ako pri akejkoľvek rutine starostlivosti o pokožku dospelých, hydratácia je základným krokom v starostlivosti o detskú pokožku. Aspoň raz denne starostlivo hydratujte celé telíčko a tvár dieťatka, a  to jemným hydratačným krémom alebo telovým mliekom na normálnu pokožku, prípadne krémom na suchú pokožku. Pokiaľ si s výberom neviete dať rady, spýtajte sa lekára či odborníka, ktorý vám poradí, ktorá detská kozmetikadrogéria bude pre vaše dieťatko ideálnou voľbou.