Úvod Zdravie a rodina Celodenná zábava v AQUAPARKU!

Celodenná zábava v AQUAPARKU!

3569
0
ZDIEĽAŤ

Ešte stále sa nájdu dni, keď nás počasie von veľmi neláka. Sneh na sánkovanie už nájdete len v lyžiarskych strediskách, ale slniečko je ešte stále príliš zubaté. Nevadí! Skúste vziať rodinu na výlet do aquaparku.

Môže sa to zdať ako veľká odvaha, ísť na celý deň s deťmi na „kryté kúpalisko“, ale možno práve po takomto dni vaše deti túžia. Sami budete milo prekvapení.

Pomocou internetu si môžete zakúpiť lístky pre celú rodinu a vo väčšine prípadov dokonca so značnou zľavou. Deti do 100 cm majú vstup zdarma. Na internetových stránkach si môžete pozrieť aké služby aquaparky ponúkajú a podľa toho vybrať ten, ktorý bude pre vás správny.

Vyrazte skoro ráno!

Čo sa týka času príchodu i tu platí zlaté pravidlo: čím skôr, tým lepšie. Ak sa totiž dostanete na miesto včas, podarí sa vám obsadiť si ležadlo. Načo vám bude? Ak máte malé deti, tak si tam môžu pokojne cez obed pospať. Ak si myslíte, že to nepôjde, lebo vaše dieťa spí len v tichu, nemajte strach. Deti budú také unavené zo šantenia vo vode, že zaspia hocikde.

Bazény, bazéniky, šmykľavky, tobogany…

Aquaparky majú naozaj čo ponúknuť. Okrem toho, že je všade veľa vody, mnohé majú okrem množstva veľkých bazénov k dispozícii ešte viac bazénov pre deti. Šmykľavky a striekajúca voda dokážu mnohé deti zabaviť na dlhé hodiny. I keď je v bazénikoch vody málo, môžete svojmu dieťaťu pre väčšiu bezpečnosť navliecť rukávniky alebo plávaciu vestu. Pokiaľ ich doma nemáte, miestny obchod vám ponúkne všetko od šľapiek či topánok do vody až po magnetky a iné suveníry.

Okrem bazénov na plávanie a bazénov pre deti, sa vo väčšine parkov nachádzajú i bazény s termálnou vodou, v ktorých je voda teplejšia a dokonca si v nich užiť relaxáciu spojenú s bublinkovou masážou.

Ak sa vám podarí vziať so sebou starých rodičov alebo iných ochotníkov, ktorí vám deti postrážia, nie je na škodu si priplatiť i wellness, ktorý ponúka rôzne druhy saunovania, masáže alebo bankovanie.

Pokiaľ disponuje aquapark i adrenalínovou časťou, je isté, že i váš teenager bude mať o zábavu postarané. Obrovité šmykľavky či už točené alebo strmé dokážu vohnať adrenalín do žíl nielen deťom, ale i dospelým rôzneho veku.

Animačný program

Ak už by vás omrzeli tobogany, animátori vám pripravia skvelú zábavu. V ponuke je všetko od vodných tancov pre deti, cez cvičenie vo vode alebo tanečnú vodnú súťaž. Stačí sa len zapojiť.

Mamííí, sme hladní…

Jednou z výhod, ktoré ponúkajú aquaparky je zabezpečenie stravy. Nemusíte so sebou ťahať žiadne pečivo ani ovocie. Ak ste hladní, stačí navštíviť reštauráciu a objednať si. Pre deti je pripravený v reštaurácii detský kútik, ktorý ich zabaví a vy sa môžete tiež pokojne naobedovať.

Ak sa vám pobyt vo vnútorných priestoroch nebodaj zunuje, aquaparky ponúkajú i možnosť pobytu vo vonkajších bazénoch. Avšak takúto možnosť by mali využiť  iba otužilejší výletníci.