Úvod domácnosť a bývanie Chráňte si povestné teplo domova: Hliníkové okná ho zadržia

Chráňte si povestné teplo domova: Hliníkové okná ho zadržia

135
0
ZDIEĽAŤ
Chráňte si povestné teplo domova: Hliníkové okná ho zadržia

O tom, aké nevyhnutné je v dnešnej dobe šetriť energiami, nepochybuje nikto. Nejde nám pri tom len o to, aby sme čo najviac ušetrili na nákladoch za vykurovanie, ale takisto chceme šetriť našu planétu pre ďalšie generácie. Hliníkové okná a dvere výrazne prispievajú k zlepšeniu energetickej účinnosti vášho domu. Sú prvým krokom, ako sa k otázke životného prostredia postaviť zodpovedne.

Hliník má v eko domácnostiach svoje miesto

Spomedzi všetkých materiálov určených na výrobu okien a dverí sa práve hliník ukazuje ako najvýhodnejší. V stavebníctve je obľúbený nielen preto, že je dobre recyklovateľný, ale má aj vynikajúce izolačné vlastnosti.

Ak vás to však bude ťahať k okenným rámom z recyklovaného hliníka, povedzte rázne nie! Síce by ste na materiáli ušetrili, avšak vaše hliníkové okná a dvere by neboli tak energeticky účinné ako produkty, ktoré boli vyrobené z čistého, kvalitného hliníka.

Okrem materiálu rámu zaváži aj typ okenného skla. Platí, že čím je sklo hrubšie, tým lepšie izoluje. Izolačné dvojsklá a trojsklá si plnia svoju úlohu zodpovedne iba v prípade, že boli hliníkové okná namontované správne a majú kvalitné tesnenie.

Špecialitou sú tónované okná, ktoré sú účinnejšie v prípade, že sú vaše miestnosti situované na slnečnej strane. Čím menej lúčov prenikne v horúcom letnom období do domácnosti, tým menej budete potrebovať zapínať klimatizáciu.

Interiér si udrží príjemnú teplotu bez ohľadu na to, či je vonku metelica alebo horúce peklo. V prípade kvalitne spracovaných okien sa môžete spoľahnúť na výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti, ale aj dobrú zvukovú izoláciu či jednoduchú údržbu okien.

Okná a dvere z hliníka aj v posuvnom variante

Hliníkové okná a dvere vás zaujmú aj dlhou životnosťou, pevnosťou a odolnosťou. Nedeformujú sa vplyvom slnečného žiarenia ani teplôt, odolajú akémukoľvek počasiu.

Je možné vyrobiť ich aj vo veľkých rozmeroch s malou konštrukčnou hĺbkou a elegantným tenkým rámom, vďaka čomu sú vyhľadávané zvlášť v moderných súkromných či komerčných priestoroch. Hliník je stabilný a poradí si aj s vysokou hmotnosťou veľkorozmerných skiel.

Páčia sa vám posuvné varianty okien a dverí? Nie je nič príjemnejšie, ako odhrnúť sklenenú stenu a bez bariéry vojsť na slnkom zaliatu terasu. Informujte sa o tejto možnosti u predajcu Sklofix, ktorý pre vás vyrobí kvalitné hliníkové rámy a izolačné dvoj- či trojsklá profesionálne a pod jednou strechou.

K dispozícii má špeciálne rezacie linky a zariadenia na brúsenie a laminovanie skiel. Moderné hliníkové profily sa spracúvajú a vystrihujú na poloautomatických linkách, takže sa vaše nové okná sa dvere nezdržia vo výrobe dlhšie, než je potrebné.

Ak sa rozhodnete pre hliníkové okná a dvere, výrazne zvýšite hodnotu svojej nehnuteľnosti a takisto získate výrazný dekoračný prvok domácnosti, minimálne na sto rokov.

 

zdroj: sklofix.sk