Úvod Zaujímavosti Trampolíny, ktoré deti milujú

Trampolíny, ktoré deti milujú

103
0
ZDIEĽAŤ
Trampolíny, ktoré deti milujú

V ideálnom prípade si záhradu zariadime tak, aby v nej mal svoje miesto každý člen našej rodiny. Určitý priestor teda vyhradíme na pestovanie a kvetinové záhony a iný na odpočinok, ale musíme myslieť aj na deti a ich hry.

Asi každý majiteľ záhrady pozná ten dobrý pocit, keď sa mu podarilo upratať záhon, úspešne vysadiť budúcu úrodu alebo práve presadiť sadenice zeleniny. Potom však určite nechceme, aby došlo k nejakým škodám, čo sa môže stať pri detských hrách. Nielen preto by sme mali v záhrade vyčleniť určitý priestor na hranie a pohyb detí, aby im patril a aby sa nebáli, že nám poškodia záhony alebo stromy.

Trampolína je jedným z najobľúbenejších zariadení pre deti, pretože poskytuje zdravú zábavu a je užitočná aj na zlepšenie fyzickej kondície. Trampolína je ideálna na zlepšenie koordinácie a rovnováhy a zároveň pomáha posilňovať svaly. Na výber je mnoho typov, od menších, ktoré sú vhodné do menších záhrad, až po veľké trampolíny s ochrannou sieťou pre maximálnu bezpečnosť.

V lete oceníme aj bazén pre deti, najmä ak je záhrada miestom, kde trávia voľný čas počas prázdnin. V bazéne sa deti môžu osviežiť, zaplávať si a vymýšľať rôzne vodné hry. Najmenšie bazény sú ľahko skladovateľné a prenosné, v prípade potreby ich môžeme premiestniť na iné miesto. U detí sú obľúbené aj bazény so šmykľavkou, ktoré zaručujú hodiny zábavy a zároveň zlepšujú ich koordináciu a rovnováhu. Pri výbere miesta, kam bazén umiestniť, musíme myslieť aj na to, že deti okolo neho budú behať napríklad s vodnými delami. Nie je preto dobré umiestniť ho v tesnej blízkosti našich kvetinových záhonov alebo čerstvo vysadených ruží.

V záhrade by sme mali mať miesto na detské hry na očiach, aby sme mohli na deti dohliadať. Najmä v lete, keď sa hrajú v bazéne, musíme na ne dohliadať, aby sme predišli nehodám alebo iným komplikáciám. Pozriteširokú ponuku bazén a trampolín na www.hawaj.sk .