Úvod Zdravie a rodina Čo je dermatokozmetika a kedy by ste po nej mali siahnuť aj...

Čo je dermatokozmetika a kedy by ste po nej mali siahnuť aj vy?

87
0
ZDIEĽAŤ
Čo je dermatokozmetika a kedy by ste po nej mali siahnuť aj vy?
Čo je dermatokozmetika a kedy by ste po nej mali siahnuť aj vy?

Kozmetiku dnes bežne kúpite v drogériách, špecializovaných predajniach, v potravinách v časti na to určenej a aj v lekárňach. V poslednej dobe čoraz viac ľudí siaha práve po kozmetických produktoch, ktoré sa predávajú v lekárňach, dermatokozmetike. Viete prečo? A viete kedy by ste po nej mali siahnuť aj vy?

Nie je kozmetika ako kozmetika

V súčasnosti máte na výber množstvo kozmetických produktov. Môžete sa zamerať na bežnú kozmetiku, prírodnú alebo BIO kozmetiku. V závislosti od typu pleti a kožných problémov si môžete vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Čo ale v prípade ak vám bežná kozmetika nesedí a prírodná neúčinkuje? Skúste dermatokozmetiku.

Dermatokozmetika je špeciálny typ kozmetických produktov, ktorý vyniká svojou účinnosťou. Na vývoji tohto typu produktov sa podieľajú lekári, dermatológovia, pediatri, oční lekári, farmaceuti a vedci. Pri výrobe kozmetiky sa berú do úvahy najnovšie poznatky a výsledky výskumov a na základe toho sa vyberajú vhodné aktívne látky.

Nemýľte sa, dermatokozmetika nie je liek, ktorý vám predpíše lekár. Nie je na lekársky predpis a neprepláca ju žiadna zdravotná poisťovňa. Obsahuje síce liečivá ale v menšej koncentrácii ako krémy a masti, ktoré vám predpíše lekár. Na druhú stranu obsahuje látky, ktoré sú účinné a pomôžu vám s konkrétnym kožným problémom viac ako bežná kozmetika.

Dermatokozmetika nie je BIO kozmetika. Môže obsahovať prírodné zložky a jej zloženie môže byť v súlade s prírodou ako napríklad Sensibio H2O AR ale môže obsahovať aj syntetické aktívne zložky. Často obsahuje patentované technológie, na ktorých vývoji pracovali odborníci.

Kedy siahnuť po dermatokozmetike

Ak vás trápi mastná pleť alebo akné a bežná kozmetika neúčinkuje ani po mesiacoch pravidelného používania vyberte si vhodný produkt spomedzi dermatokozmetiky. V lekárni vám určite radi odporučia vhodný produkt na váš problém.

Vhodným produktom môžete podporiť napríklad aj liečbu rosacey alebo akné. Skôr ako ho ale začnete používať konzultujte svoje rozhodnutie s dermatológom. Ten vám môže odporučiť vhodný produkt ako podpornú liečbu.