Úvod Zdravie a rodina Zubné implantáty plnohodnotne nahradia chýbajúce zuby

Zubné implantáty plnohodnotne nahradia chýbajúce zuby

90
0
ZDIEĽAŤ
Zubné implantáty plnohodnotne nahradia chýbajúce zuby
Zubné implantáty plnohodnotne nahradia chýbajúce zuby

Strata zubov môže mať výrazný vplyv na každodenný život a sebavedomie ľudí. V súčasnej dobe však existuje efektívne riešenie v podobe zubných implantátov. Zubné náhrady poskytujú nielen esteticky príjemné výsledky, ale aj trvalú funkčnosť. Prakticky je možné povedať, že do detailov napodobňujú prirodzené zuby.

Možnosti náhrady chýbajúcich zubov

Existuje niekoľko možností, ako nahradiť stratené zuby. Ide napríklad  o odnímateľné môstiky, čiastočné alebo úplné dentálne náhrady a zubné implantáty. Každá možnosť má výhody a nevýhody, no vo všeobecnosti je možné povedať, že zubné implantáty vynikajú trvalou stabilitou a prirodzeným vzhľadom.

Výhody zubných implantátov

Zubné implantáty trnava predstavujú revolučné riešenie v oblasti náhrady stratených zubov. Zubné implantáty poskytujú nielen pevnosť a stabilitu, ale tiež stimulujú kosti čeľuste a udržiavajú integritu tvárovej štruktúry. Implantáty dodávajú výrazný komfort a prirodzený vzhľad, čo z nich robí ideálnu voľbu vo sfére zubných náhrad.

Aký je postup pri náhrade zubov implantátmi

Proces implantácie nových zubov zahŕňa niekoľko krokov vrátane chirurgického vloženia implantátu do čeľuste, dozrievania kosti okolo implantátu a nasadenia korunky alebo mostíka. Celkový postup môže trvať niekoľko mesiacov, ale výsledkom je trvalá a spoľahlivá náhrada strateného zuba.

Možnosti v oblasti materiálov zubných implantátov

Pri výbere materiálu pre zubné implantáty vám poradí zubný lekár Trnava alebo váš stomatológ. Zubný lekár zohľadní individuálne potreby pacienta, umiestnenie implantátu v ústnej dutine a estetické preferencie. Je dôležité, aby ste s ošetrujúcim lekárom prebrali všetky možnosti a vybrali si materiál, ktorý vyhovuje vašim preferenciám.

Zubné implantáty bývajú vyrobené z rôznych materiálov, ktoré sú bezpečné, odolné a biokompatibilné, čo znamená, že sa dobre integrujú s okolitými tkanivami.

Aké sú možnosti zubných implantátov

Titán je najčastejším materiálom používaným na výrobu zubných implantátov. Je ľahký, odolný voči korózii a má vysokú biokompatibilitu. Titánové implantáty sa vyznačujú vysokou pevnosťou a dlhou životnosťou.

Zirkónium je keramický materiál, ktorý sa stáva stále populárnejším. Je veľmi stabilný, pevný a nevyvoláva alergické reakcie. Zirkónové implantáty majú výhodu v tom, že dokonale imitujú prirodzený chrup. Sú biele až transculentné.

Okrem zirkónia a titánu sa používa na výrobu zubných implantátov aj keramický materiál. Keramické implantáty majú vysokú estetickú hodnotu, pretože dobre imitujú prirodzenú farbu zubov.

Gabriela Kudláčová – senior copywriter