Úvod Vzťahy v rodine Čo robia oteckovia inak ako matky?

Čo robia oteckovia inak ako matky?

3272
0
ZDIEĽAŤ

Zdá sa vám, že sa niekedy váš partner stará o vašu ratolesť, tak povediac – inak? Nenavarí zdravé jedlo na večeru, namiesto rozprávky mu zapne televíziu a občas mu neoblečie pyžamo? Nemali by ste to vášmu partnerovi vyčítať, verte tomu, že robí všetko pre to, aby bolo vaše dieťa spokojné a v prvom rade zdravé. Uľahčite si starostlivosť o dieťa aspoň raz za čas i vy a uvidíte, že rodičovstvo bude zrazu úplne iné. Nebojte sa, nemyslím tým, aby ste mu namiesto pyžama dali tričko alebo ho podporovali v pozeraní televízie namiesto čítania knihy, no občas sa treba uvoľniť i v tomto smere a vyskúšať nové rodičovské triky.

Otcovia nemajú výčitky, keď s deťmi behom dňa nespravia nič užitočného, čo by ich rozvíjalo. Nemaľujú s nimi obrázky, neučia sa farby, ale proste sa len tak flákajú a užívajú si navzájom jeden druhého. Nechajte sa občas inšpirovať i vy, veď aj na gauči či v posteli sa dajú vymyslieť rôzne kreatívne hry.

Nebojte sa oddychovať!

Samozrejme, že deti musia jesť zdravo, aby počas dňa prijali vitamíny a dostatok bielkovín, ktoré sú dôležité pre ich rast a celkový vývoj. Ale na druhej strane, pokiaľ im dá otecko namiesto teplej večere, ktorú by ste po návrate z práce určite uvarila, pizzu, nehnevajte sa! Vy si poviete, že je to nezmysel, no pokiaľ je dieťa už trošku väčšie, pizza mu skutočne neublíži. Naozaj! Oddýchnite si raz za čas aj vy a doprajte si relax s rodinou. Netreba sa stále niekam naháňať a snažiť sa o to, aby bolo všetko dokonalo pripravené.

 

FOTO: © JenkoAtaman / Dollar Photo Club