Úvod domácnosť a bývanie Stop kýchaniu, svrbeniu a iným prejavom alergie počas spánku

Stop kýchaniu, svrbeniu a iným prejavom alergie počas spánku

515
0
ZDIEĽAŤ
Stop kýchaniu, svrbeniu a iným prejavom alergie počas spánku
Stop kýchaniu, svrbeniu a iným prejavom alergie počas spánku

Každý alergik vie, že boj s jeho ochorením je každodenným odopieraním. Čo by si však nemal nikto odoprieť, je plnohodnotný spánok. Bohužiaľ čert nikdy nespí a dalo by sa povedať, že často je hore práve v okamihu, keď uľahnete do postele. Neustále kašľanie, kýchanie alebo svrbenie kože k dobrému spánku neprispieva. Stopnite prejavy alergie v posteli vďaka matracom pre alergikov.

Nielen matrac, ale tiež lôžkoviny prispejú k pokojnému spánku

Ak si myslíte, že kúpou matraca pre alergikov vaše problémy zmiznú, tak sa mýlite. Rovnakú pozornosť ako matracu musíte venovať aj lôžkovinám. Nestačí vankúš či paplón častejšie prať, ale je nutné vybrať také lôžkoviny, ktorých zloženie vás nebude dráždiť. Nielen matrac je útočiskom pre alergény akými sú roztoče a prach. Lôžkoviny sú plné nečistôt, šupín z tela, prachu alebo baktérií. Najlepšou voľbou pre alergikov a astmatikov sú lôžkoviny vyrobené z dutého vlákna. Nemusíte sa obávať  o zníženie komfortu spania. Duté vlákno je druhom mikrovlákna, ktoré je rovnako hebké a príjemné ako perie. Lôžkoviny z dutého vlákna vydržia dlho bez degradácie materiálu a môžete ich pokojne prať v práčke. V poslednom období veľa alergikov dáva prednosť vankúšom a paplónom vyrobeným z nanovlákna. Pripravte sa však na vyššiu cenu. O všetky lôžkoviny je nutné sa pravidelne starať. Denne ich prevetrajte a raz za dva týždne operte pri teplote 60 °C.

Antialergické matrace vám zabezpečia zdravý spánok

Antialergické matrace sa vyrábajú ako matrace pre deti i dospelých. Ide o matrace, ktoré eliminujú usádzanie a šírenie roztočov. Často disponujú antibakteriálnou úpravou. Pre alergikov sú najvhodnejšie matrace vyrobené zo studenej peny a latexu. Oba materiály sú veľmi priedušné a nesajú do seba vlhkosť, ktorá je základom pre tvorbu plesní. Latexové matrace sú k tomu všetkému aj veľmi pružné a pohodlné na spanie. Ich schopnosť odvádzať vlhkosť predlžuje životnosť matracov. V prípade, že máte okrem alergie tiež pohybové problémy, tak si kúpte matrac zo studenej peny, ktorý má ortopedické vlastnosti. Môžete si kúpiť akýkoľvek drahý a špeciálny matrac, ale ak ho nepoložíte na rošt, tak vám bude na nič. Rošty do postele sa postarajú o prevetrávanie matracov a sú zárukou, že sa vám nezdeformujú. Nezabudnite ani na chránič na matrac, ktorý sa dá rýchlo stiahnuť a preprať.