Úvod Zaujímavosti Čo zariadiť pred dovolenkou? Toto sú naše užitočné tipy!

Čo zariadiť pred dovolenkou? Toto sú naše užitočné tipy!

93
0
ZDIEĽAŤ
Čo zariadiť pred dovolenkou? Toto sú naše užitočné tipy!

Pravdepodobne aj vy veľmi dobre poznáte tú situáciu. Chystáte sa na dovolenku a chcete si zbaliť všetko potrebné. Predsa len, zabudnúť na niečo dôležité nie je sranda a preto by ste si mali všetko dôležité vybaviť včas, ešte pred samotnou dovolenkou.

Samozrejme, na nič dôležité nezabudnúť je veľmi náročné. Obzvlášť, ak idete na dovolenku s celou rodinou, je ťažké myslieť na úplne všetko. Na to sme tu však my. Prinášame vám praktické rady a tipy, na čo všetko by ste nemali zabudnúť pred dovolenkou. Nezabúdajte však na to, aby ste si vyhradili na vybavenie všetkých potrebných záležitostí viac času. Nie je nič horšie, ako riešiť všetko na poslednú chvíľu. Preto na to myslite vopred.

Portál Plná Peňaženka

Našťastie, v súčasnej dobe existujú aj nástroje, ktoré vám dokážu ušetriť istú čiastku aj v rámci vybavovania potrebných záležitostí na dovolenku. Výborným riešením je portál Plná Peňaženka, kde môžete ušetriť až 25 % z celého nákupu. Táto čiastka vám bude vrátená v podobe cashbacku. Preto, neváhajte určite využiť tento portál. Ak sa totiž dá niekde ušetriť, mali by ste to rozhodne využiť. V konečnom dôsledku sa vám tak môže vrátiť skutočne spektrum financií, čo určite veľmi radi oceníte.

Nezabúdajte na ubytovanie

Množstvo ľudí si zvykne vybavovať ubytovanie až tesne pred dovolenkou. Myslia si totiž, že ich to v konečnom dôsledku vyjde lacnejšie. Pravdou možno je, že niekedy sa natrafí na výhodné ubytovanie, avšak častokrát sú tie najlepšie ubytovania tesne pred dovolenkou vypredané. Ubytovanie si, okrem iného, môžete zarezervovať aj cez portál Plná Peňaženka. Budete tak môcť aj ušetriť. Pri výbere ubytovania zvážte aj stravu. Niekedy je totiž skutočne výhodnejšie, ak sú v cene aj raňajky. Nebudete to tak musieť každé ráno riešiť.

Kúpte si letenky včas

Nič nie je horšie, ako si nechávať kúpu leteniek na poslednú chvíľu. Mali by ste na nich myslieť včas, aby ste si ešte našli v lietadle voľné miesta. Letenky si môžete zakúpiť aj cez portál Plná Peňaženka, kde si ich teda budete môcť zaobstarať vo zvýhodnenej cene. Myslite však na to včas, je to veľmi dôležité.

Cestovné poistenie

Ak sa chystáte na dovolenku do zahraničia, veľmi dôležité je cestovné poistenie. Prečo? Dôvodov je hneď niekoľko. V prvom rade, nikdy neviete, čo sa vám v zahraničí stane. Ak by došlo k úrazu a vy nebudete mať cestovné poistenie, musíte si hradiť celú zdravotnú starostlivosť sami. To určite nie je dobré, pretože v takomto prípade by vás to vyšlo poriadne draho. Cestovné poistenie však využijete aj v prípade, že vám zrušia let, prípadne sa stane na dovolenke niečo neočakávané.

Peniaze

Na dovolenku by ste si so sebou mali zobrať aj potrebné množstvo peňazí v hotovosti. Určite si nevymieňajte peniaze v zariadeniach v zahraničí, ktoré sú určené na výmenu peňazí. Častokrát si totiž zvyknú účtovať vyššie poplatky. V niektorých prípadoch sa tiež odporúča získať kartu s poplatkom za zahraničné transakcie vo výške 0 %. Určite takúto kartu využijete v mnohých podnikoch a mať ju po ruke sa zaručene oplatí z mnohých hľadísk. Hotovosť si v zahraničí držte vždy pri sebe. Ak sa chystáte do mesta, neberte si ju celú, časť si nechajte v hoteli, napríklad v trezore.

Kópie dokumentov

Pred dovolenkou by ste si tiež mali spraviť kópie svojich dokumentov. Napríklad, platí to pre cestovné doklady, vrátane cestovného poistenie, cestovného pasu a núdzových telefónnych čísel. Tieto doklady nechajte aj svojim priateľom či príbuzným. Neváhajte ich tiež oskenovať a odoslať emailom. Nikdy neviete, kedy sa vám zídu. Neváhajte si tiež vytlačiť aj svoje letenky. V mobilnom telefóne sa vám totiž môžu ľahko stratiť a určite za to nič nedáte, ak ich budete mať aj v papierovej podobe.