Úvod Zaujímavosti Detská izba potrebuje oživiť? 5 tipov, ako na to

Detská izba potrebuje oživiť? 5 tipov, ako na to

31
0
ZDIEĽAŤ
Detská izba potrebuje oživiť? 5 tipov, ako na to
Detská izba potrebuje oživiť? 5 tipov, ako na to

Zo škôlkara sa rýchlo stal školák, ktorému sa už nepozdávajú príliš detské farby nábytku, vybavenie a ani hračky. V tomto moment nastal čas na to, aby ste detskú izbu osviežili, oživili a prispôsobili potrebám školáka. Nechajte časť práce na vašom drobcovi, ale najväčšie zmeny zostanú na vašich pleciach. Ako sa dá detská izba zmeniť na izbu školáka? Prinášame vám inšpiráciu vo forme 5 tipov.

S vekom detí sa menia názory i preferencie v oblasti dizajnu

V prvých rokoch života je detská izba plná hračiek, farieb, spoznávania sveta a radosti. Avšak čas až príliš rýchlo letí a váš malý škôlkar rastie. Nastáva moment prispôsobiť detskú izbu novým potrebám a záujmom. Z oázy hrania sa stáva priestor na prípravu do školy. Je nutné zmeniť celé vybavenie izby a hravosť premeniť na funkčnosť so štipkou fantázie. Využite pri rekonštrukcii detskej izby naše tipy a návody.

1. Zmeňte farbu nábytku

Jedným z najkreatívnejších spôsobov, ako oživiť starý nábytok, je použitie kriedovej farby. Vyberte pastelové kriedové farby na nábytok, ktoré zjemnia izbu a prinesú do nej nový život. Stačia len dve vrstvy a povrch nábytku bude dokonale prekrytý. Môžete vytvoriť jedinečné vzory a zdobenia, čím sa nábytok stane originálnym dielom. Kriedová farba je nielen nádherná, ale aj praktická, pretože rýchlo schne a ľahko sa udržiava. Pre čo najjednoduchšie čistenie povrchu nábytku je v závere natierania dôležitá aplikácia impregnačného prípravku.

2. Praktické a hravé úložné priestory

Školáci už využívajú hračky o niečo menej a o to viac sa budú povaľovať kade-tade. Riešením sú praktické úložné priestory vo forme zásuvných boxov a škatúľ. Vďaka nim rýchlo zorganizujte kompletne celú detskú izbu. Okrem boxov investujte do flexibilných úložných riešení ako sú regály s nastaviteľnými policami a praktické skrinky. Týmto spôsobom môžete jednoducho prispôsobiť úložný priestor meniacim sa potrebám vášho školáka.

3. Interaktívne edukačné hračky

Spojte príjemné s užitočným a vymeňte plyšákov, bábiky a autíčka za interaktívne edukačné tabule. Tabule sú nielen praktické, ale tiež pekne oživia steny detskej izby. Interaktívne nástenky a tabule podporujú učenie i predstavivosť. Moderné tabule je možné pripojiť na tablet a týmto spôsobom si opakovať učivo alebo robiť domáce úlohy. Pre najmenších školákov sú určené klasické korkové tabule, kde si dieťa robí poznámky, učí sa písať a počítať.

4. Kúpte písací stôl a ergonomickú stoličku

Pri výbere nábytku pre školáka myslite na praktickosť. Stoly s úložným priestorom a postele s výsuvnými zásuvkami sú vynikajúcim riešením pre školákov. Týmto spôsobom sa nielen ušetrí priestor, ale aj podporuje organizovanosť a zodpovednosť. Veľmi dôležitý je písací stôl, najlepšie taký, ktorý rastie spolu s dieťaťom, a ergonomická stolička.

5. Dotvorte izbu osvetlením a osobnými dekoráciami

Dobré osvetlenie výrazne ovplyvní atmosféru v detskej izbe. Vyberte svetlá, ktoré sú prispôsobené štúdiu a relaxácii. Stojace lampy a LED svetlá poslúžia ako moderné a funkčné doplnky. Postavte ich na miesto, ktoré nevytvára pri hraní a učení tiene smerom na pracovný priestor. Napriek všetkým zmenám nezabudnite na dekorácie, ktoré priestor zútulnia. Fotografie zo spoločných výletov alebo kresby prinesú do izby pocit pohodlia.

Autor: Gabriela Kudláčová – senior copywriter