Úvod domácnosť a bývanie Dieťa v rodičovskej posteli? To chce poriadny chránič

Dieťa v rodičovskej posteli? To chce poriadny chránič

396
0
ZDIEĽAŤ

V živote sa stretávame so situáciami, pri ktorých nás dokáže ochrániť len matracový chránič. Ten je výborným pomocníkom nielen pre rodiny s deťmi, ale aj domácimi miláčikmi, či častými návštevami.

Zabudnite na neporiadok v posteli

Spánok detí s rodičmi nie je vo väčšine rodín ničím výnimočný. Kým je dieťa malé a má plienku, je všetko v poriadku, no problém nastáva pri pomočovaní sa priamo v posteli. V takom prípade je nevyhnutné matrac chrániť, aby ho nebolopotrebné po pár mesiacoch meniť. Pravidelné znehodnocovanie touto formou nevydrží ani ten najdrahší a najkvalitnejší matrac na trhu a preto je na mieste uvažovať o kúpe chrániča. Jeho úlohou je ochrániť nielen poťah, ktorý sa dá jednoducho vyprať, ale hlavne jadro, kde sa zachytávajú baktérie a nečistoty. Takto skúšaný matrac stráca nielen svoje zdravotné vlastnosti, ale aj pružnosť. Nehovoriac o tom, že vnútro je ideálnym prostredím na vznik mikroorganizmov, škodlivých pre každého človeka. Ak už k častým nehodám došlo a neviete s tým nič urobiť, znehodnotený matrac odporúčame vymeniť. V prípade, že sa zachrániť dá, čo najskôr ho vybavte chráničom. Ten je výborným pomocníkom nielen pri malých deťoch, ale aj návštevách alebo domácich miláčikoch.

Chránič sa zíde každému

Matracový chránič určite nie je určený len pre isté skupiny ľudí, ale raz za čas ho použije každá domácnosť. Aj bezdetní majú svoje obľúbené aktivity, akými sú napríklad raňajkovanie v posteli alebo prichýlenie štvornohých miláčikov. Manželská posteľ síce nie je miestom pre psa či mačku, no veľa z nich to využíva práve počas neprítomnosti majiteľa. Ak vás už nebaví neustále psa napomínať a niečo mu zakazovať, matrac sa stane vaším verným priateľom.

Svoj účinok splní aj pri pravidelnejších návštevách, ktoré sa rozhodnú v dome prespať. V tomto prípade nejde o moč, ale o pot, ktorý zo seba dostáva počas spánku každý človek. Aby zostala posteľ čistá, je dobré vybaviť ju takýmto chráničom. Predĺžite si tak nielen životnosť matraca, ale zlepšíte aj starostlivosť o hygienu hostí.

Špecifickou situáciou je aj prítomnosť ležiaceho pacienta alebo seniora. Tu hovoríme o rovnakom probléme, ako pri malých deťoch, ktoré sa v noci pomočujú. Matrac je skúšaný aj pri kŕmení a preto ho odporúčame v takomto prípade zakúpiť čo najskôr a to aspoň v dvoch kusoch. Kým jeden sa bude čistiť, druhý bude zatiaľ chrániť posteľ pred ďalším znečistením. Matrace pre deti a seniorov vďaka chrániču nie je treba často meniť, čím sa šetrí aj rodinný rozpočet.