Úvod domácnosť a bývanie Dominanty v obývačke na najvyššej úrovni

Dominanty v obývačke na najvyššej úrovni

230
0
ZDIEĽAŤ
Dominanty v obývačke na najvyššej úrovni
Dominanty v obývačke na najvyššej úrovni

Vaša obývačka je reprezentatívnou izbou vášho celého bývania. Návštevy často nejdú za hranice tejto miestnosti, spoločné chvíle v kruhu rodiny sa trávia najviac tu a určite chcete, aby priestor vyzeral čo najlepšie a bol pohodlný pre každého. Je pár dominánt v obývačke, ktorým by ste mali venovať väčšiu pozornosť a dať si na nich záležať.

Usaďte sa, prosím!

Je prirodzené, že v obývačke si chcete vy alebo vaši hostia pohodlne sadnúť a vychutnať si rozhovor, pozrieť dobrý film, časť zábavného seriálu alebo prečítať knihu s teplým čajom. K tomu vám pomôže skvelá pohovka presne pre vašu obývačku. Podľa priestoru si vyberiete či je lepší rohový tvar, alebo rovný, prípadne zvolíte niekoľko kusov sedačky spolu s kreslom či taburetkou. To záleží aj od počtu členov domácnosti a frekvencie návštev u vás doma.

Výber a kúpa pohovky však nie je úplne jednoduchá a je nutné dbať na všetky možné faktory, a to nielen tie estetické. Potrebujete rozkladací model, preferujete extra úložný priestor, aké sú vaše rozmerové možnosti, akú výšku či hĺbku sedu chcete mať, túžite po polohovacích opierkach na hlavu a ruky? Toto všetko a ešte viac.

Organizovaný poriadok

V obývačke predsa nechcete mať porozkladané veci všade naokolo a pred každou návštevou ich skladať a hľadať im stále nové a nové miesto. Urobte v obývačke raz a navždy organizovaný poriadok s pomocou komody a nájdite veciam svoje permanentné miesto. Takto budete vždy vedieť, čo kde máte a nemusíte byť v strese pred hosťami, že máte v obývačke neporiadok.

Nielen vrchná polica komody, ale aj ďalšie kusy nábytku v obývačke priam lákajú k tomu, aby ste ich nejakým spôsobom ozvláštnili a dodali im šmrnc. Jednoduchá, no štýlová váza urobí ten správny dojem. Navyše nemusí byť vždy plná a kvety či rastliny v nej môžete striedať podľa sezóny. Živé, umelé či vyrobené z papiera vašimi deťmi, fantázii sa medze nekladú.

 

Zdroj obrázku: fiphoto / Shutterstock.com