Úvod Zaujímavosti Granule pre psy: Ako zabezpečiť správnu výživu pre vášho psíka?

Granule pre psy: Ako zabezpečiť správnu výživu pre vášho psíka?

15
0
ZDIEĽAŤ
Granule pre psy: Ako zabezpečiť správnu výživu pre vášho psíka?
Granule pre psy: Ako zabezpečiť správnu výživu pre vášho psíka?

Ak chcete mať doma zdravého a šťastného psíka dlhé roky, je nevyhnutné starať sa o jeho zdravie a pohodu. Jednou z kľúčových záležitostí je pestré a vyvážené stravovanie, ktoré mu poskytne optimálne množstvo výživných látok.

Krmivá pre psy sú pri zabezpečovaní stravovania psíka základ. K dispozícii máte napríklad granule pre psy od rôznych výrobcov, s rozličným zastúpením bielkovín, vitamínov, minerálov i vlákniny. Výber sa odvíja od veľkosti psa, jeho veku, fyzickej aktivity a prípadných zdravotných problémov. Tieto isté kritériá platia aj vtedy, keď vyberáte krmivá pre mačky.

Granule pre psy ako základ jedálnička domáceho miláčika

Zaujíma vás, ako zabezpečiť správnu výživu pre svojho psíka? V prvom rade si vyberte kvalitné granule pre psy. Dôkladne si prečítajte zloženie a zohľadnite kvalitu použitých ingrediencií. Ideálne je, keď krmivo pre psy obsahuje kvalitné živočíšne mäso bez zbytočných prídavných látok. Psík potrebuje aj zdravé tuky v podobe rybieho, konopného či ľanového oleja.

Ponuka krmív je na trhu naozaj pestrá, a preto vždy zohľadnite vek, veľkosť, fyzickú aktivitu a zdravotné ťažkosti vášho psíka. Napríklad fyzicky aktívny pes potrebuje krmivo s vyšším obsahom sacharidov, ktoré sú primárnym zdrojom energie ako malý bytový pes.

Optimálna výživa psíka spočíva aj v podávaní správnych veľkostí granúl. Nadmerné kŕmenie prispieva k vzniku nadváhy a ďalších zdravotných ťažkostí. Naopak, príliš malé porcie vedú k tomu, že psíkovi chýbajú dôležité látky i potrebná energia. Ku granuliam môžete pridať aj ďalšie druhy stravy, ako napríklad konzervované mäso, zeleninu či ovocie.

Nezabúdajte, že do psieho jedálneho lístka nepatria zvyšky zo stola. Samozrejme, psík potrebuje neobmedzený prístup k čerstvej vode. Pre zabezpečenie optimálnej výživy je dôležitý aj pravidelný monitoring váhy a zdravotného stavu psa, čo zabezpečíte pravidelným absolvovaním preventívnych prehliadok u zverolekára.