Úvod domácnosť a bývanie Oživte obývaciu izbu sedacou súpravou

Oživte obývaciu izbu sedacou súpravou

16
0
ZDIEĽAŤ
Oživte obývaciu izbu sedacou súpravou
Oživte obývaciu izbu sedacou súpravou

Obývacia izba je pre nás miestom odpočinku, len tak tu sedíme, sledujeme televíziu, čítame si knihu alebo hráme doskové hry. Chceme sa tu cítiť príjemne a pohodlne, a práve k tomu môže prispieť aj sedacia súprava, ktorá nám poskytne dostatok miesta na sedenie a môže priestor aj oživiť.

Sedacia súprava do obývačky jednoducho patrí

Kto si obývaciu izbu zariaďuje od podlahy, ten má najskôr jasno. Sedačka je jedna z prvých vecí, ktorú treba vybrať. Kto už ale nejakú má, ten sa možno rozmýšľa, či do tej novej naozaj ísť. Ak by stará doslúžila, nedalo sa na nej sedieť, pružiny vás pri sedení tlačili, potom nie je o čom premýšľať, ale keď ešte celkom slúži?

Nová sedacia súprava môže dodať priestoru nový rozmer. Zrejme pôjde s dobou, posedenie na nej bude v porovnaní s tou starou oveľa pohodlnejšia a bude vyzerať čisto a novo. Jej údržba bude jednoduchšia a vy budete mať dobrý pocit, že svoje bývanie zvelebujete. Ešte stále váhate? Že nie? Potom sa pustite do výberu sedacej súpravy.

Ako vybrať tú najlepšiu sedaciu súpravu?

Sedacia súprava slúži na sedenie, nie je to ale jej jediné využitie. Navyše môže mať mnoho podôb, od sedačky pre dvoch v kombinácii s kreslom až po veľkú sedaciu súpravu do U, na ktorú sa zmestí celá početná rodina. Ako vybrať tú pravú, keď sa nechcete riadiť len cenou, čo by napokon bola veľká chyba, keby ste vyberali podľa nej?

Na čo bude sedačka slúžiť?

Na sedačke sa dá nielen sedieť, v menších bytoch môže poslúžiť aj ako posteľ pre vás, alebo pre hostí. Ak by ste ju chceli využívať aj na spanie, potom je treba vyberať zo sedacích súprav, ktoré sa dajú rozkladať, a to ideálne čo najjednoduchšie a najrýchlejšie.

Koľko osôb na nej bude sedieť?

Ďalším krokom je voľba veľkosti sedačky, teda počtu osôb, pre ktoré ju vyberáte. Záleží na počtu členov vašej domácnosti, prihliadnuť môžete aj na návštevy a sedačku doplniť napríklad o pár taburetiek, ktoré môžu disponovať úložným priestorom.

Aký veľký priestor pre ňu máte?

Vybrať sedačku podľa počtu osôb, ktoré na nej budú sedieť, je fajn, lenže čo keď sa vám taká sedačka nezmestí domov? Dispozície našich domovov sú iné, preto si dobre zmerajte priestor, ktorý na sedaciu súpravu máte, počítajte s tým, že sa okolo nej potrebujete pohybovať. No a ak sa rozhodnete pre rozkladaciu sedaciu súpravu, potom je dôležité myslieť aj na miesto na rozloženie sedačky.

Akému materiálu dáte prednosť?

Ďalšie rozhodnutie, ktoré na vás čaká, sa točí okolo materiálu. Ponuka je široká, každý si príde na svoje a nie je dôvod robiť nejaké výrazné ústupky. Pohovky sa väčšinou vyrábajú z masívu, drevotriesky, kovu alebo plastu, čalúnenie môže byť látkové, koženkové aj kožené.

A čo design?

Ani ten nesmiete podceniť, nemal by ale byť tým prvotným parametrom, podľa ktorého vyberáte. Pohodlie je predsa len dôležitejšie ako vzhľad. Aj napriek tomu ale myslite na to, že sedačka by mala s interiérom ladiť, oživiť sa dá napríklad vankúšikmi alebo prikrývkou.