Úvod Zaujímavosti Inteligentné hodinky – viete, ako ich vybrať?

Inteligentné hodinky – viete, ako ich vybrať?

60
0
ZDIEĽAŤ
Inteligentné hodinky – viete, ako ich vybrať?

Žijete aktívne? Chcete mať prehľad o svojom zdraví?  Máte radi technologické novinky? Ak ste na všetky tri otázky odpovedali áno, kúpte si inteligentné hodinky. Hodinky s prívlastkom smart po celý deň kontrolujú všetky vaše aktivity. Samozrejme, že informujú o presnom čase, počasí a sú spojením so smartfónom. Podľa čoho vyberať inteligentné hodinky, aby do bodky splnili vaše očakávania?

Inteligentné hodinky – dizajn

Inteligentné hodinky sa vyrábajú v rôznom dizajne. Skvelé je, že máte možnosť meniť remienok hodiniek podľa nálady či outfitu. Displej hodiniek býva hranatý alebo guľatý. Vyberte si radšej väčší displej, na ktorom lepšie uvidíte zobrazené údaje. Vďaka nastaveniam je možné meniť vizuálnu stránku úvodnej obrazovky. Môžete vsadiť na luxusné témy alebo jednoduchý dizajn podobný analógovým hodinkám. Overte si odolnosť materiálu, z ktorého je ciferník vyrobený. Pri športových aktivitách oceníte pevný sklo-keramický povrch. Jas displeja sa dá síce meniť, ale lepšie čitateľné sú displeje, ktoré disponujú OLED a AMOLED technológiou.

Inteligentné hodinky – operačný systém

Pre prepojenie inteligentných hodiniek s mobilným telefónom je nutné, aby boli kompatibilné operačné systémy oboch zariadení. Na trhu nájdete inteligentné hodinky s rôznymi operačnými systémami. Pozor si dávajte na to, že najrozšírenejší operačný systém telefónov Android nie je možné spárovať s hodinkami Apple. Spárovanie je bezpodmienečne nutné kvôli nastaveniam hodiniek a sledovaniu všetkých funkcií.

Inteligentné hodinky – funkcie

Cena inteligentných hodiniek sa vo veľkej miere odvíja od funkcií, ktoré hodinky ponúkajú. Lacnejšie modely sú prakticky len ukazovateľom času, počtu prejdených krokov alebo spálených kalórií. Inteligentné hodinky vyššej triedy dokážu monitorovať takmer všetky športy a podávať ucelený obraz o vašom aktívnom živote. Športové funkcie sú neoceniteľné hlavne pre ľudí, ktorí sa snažia zvyšovať kondíciu alebo schudnúť. Ak chcete hodinky využívať aj ako náhradu za mobilný telefón, sústreďte sa na funkcie ako zobrazovanie správ, emailov a možnosť prijať prichádzajúci hovor.

Inteligentné hodinky – doplnkové vlastnosti

Ak budete inteligentné hodinky využívať naozaj denne, oceníte model s veľkou kapacitou batérie. Nie je nič otravnejšie, ako keď počas dňa zistíte, že sa vám hodinky vybili. Rovnako dôležité je tiež to, ako rýchlo sa inteligentné hodinky dokážu nabiť. Kvalitnejšie hodinky vydržia na jedno nabitie až týždeň. Zaujímavý je nový trend, kedy sa inteligentné hodinky dajú ovládať nielen dotykom, ale tiež tlačidlom alebo krúžkom na bočnej strane hodiniek. Ide o akýsi pokus o ovládanie podobné analógovým hodinkám.