Úvod Zaujímavosti Je lepší cyklovozík alebo cyklosedačka?

Je lepší cyklovozík alebo cyklosedačka?

71
0
ZDIEĽAŤ
Je lepší cyklovozík alebo cyklosedačka?

Leto je ten správny čas na to, aby ste vyrazili do prírody celá rodina. Skĺbiť športové aktivity so starostlivosťou o deti nie je v dnešnej dobe vôbec problém. V špecializovaných obchodoch sa dajú kúpiť pomôcky na športové aktivity s deťmi, takže nebudete ukrátení ani o obľúbené bicyklovanie. Menšie deti dlhšie cyklistické trasy nezvládnu, a preto si dokúpte príslušenstvo k bicyklom vo forme cyklosedačky alebo detského cyklovozíka. Ktoré príslušenstvo je vhodné pre vaše potreby sa dozviete z nasledujúcich riadkov.

Kedy kúpiť detskú cyklosedačku

Detské cyklosedačky sú vhodné pre deti od približne jedného roka. Menšie deti by dlhšiu dobu v sedačke neusedeli. Cyklosedačky sa vyrábajú v dvoch variantoch. Prvý model sa upevňuje nad zadné koleso. V zadnej časti bicykla sa dieťaťu sedí lepšie, pretože ho chránite svojim telom. Niektorí rodičia nemajú zadné cyklosedačky radi, pretože na dieťa nevidia. Tento problém môžete vyriešiť dokúpením spätných zrkadiel. Cyklosedačka umiestnená vpredu umožňuje rodičom plný dozor nad dieťaťom, majú s ním lepší kontakt a môžu sa s dieťaťom rozprávať. Detské sedačky na bicykel odporúčame používať na kratšie trasy, napríklad na jazdu po meste alebo k blízkemu jazeru. Na dlhších trasách by dieťa bolo vystavené poveternostným podmienkam a navyše by si nemalo ako oddýchnuť.

Kedy kúpiť detský cyklovozík

S detským cyklovozíkom sa môžete pokojne vybrať na celodenný výlet. Bicykle naložíte na nosiče bicyklov na ťažné, cyklovozík zložíte do kufra a k spoznávaniu nových miest vám nič nebráni. Vďaka cyklovozíku je možné vyraziť na cyklistický výlet s najmenšími deťmi. Praktické vložky do vozíka sú bezpečné a pohodlné dokonca pre bábätká. Do niektorých typov detských vozíkov sa dá vložiť autosedačka. Rozmernejšie detské vozíkyskonštruované pre dve deti. Vo vozíku je všetko usporiadané tak, aby malo dieťa pohodlie a bolo v bezpečí. V detskom cyklovozíku je dieťa chránené pred všetkými poveternostnými podmienkami.

Malé zhrnutie na záver

Na jazdu po meste a na krátke vzdialenosti používajte cyklosedačku. Pre malé deti sú skôr vhodné cyklovozíky, ktoré sú však v meste nemotorné a nie všade sa zmestia. Ak chcete pre dieťa maximálne pohodlie a stabilitu, tak vsaďte na detské vozíky. Samozrejme, že veľkú úlohu hrá cena. Cyklovozíky sú oveľa drahšie ako sedačky.