Úvod Rodina Je ten správny čas na založenie rodiny?

Je ten správny čas na založenie rodiny?

5351
0
ZDIEĽAŤ

Na túto otázku je ťažko odpovedať. V minulých dobách bolo založenie rodiny prirodzeným vyústením spoločného zväzku dvoch ľudí, ktorí si lásku a vernosť sľúbili pri uzatváraní manželského zväzku. Dnes čoraz viac dvojíc žije v spoločnej domácnosti hoci nie sú zosobášení. Je dnes založenie rodiny iné ako v minulosti?

Aký vplyv má na naše rozhodovanie o založení si rodiny vek či vzdelanie? Dávame prednosť kariére pred rodinou alebo po škole radšej hneď kupujeme postieľku a nevieme sa dočkať prírastku. Odpovede na tieto otázky sa líšia a často sa prikláňame k tomu, čo je pre nás a náš život prioritou. Súhlasiť však musíme s tým, že zabezpečenie rodiny je zásadným faktorom u každého. Preto stále viac ľudí študuje a chce získať titul, čím si zabezpečí adekvátne zamestnanie a tým aj zabezpečenie si financií, ktoré sú pre založenie rodiny dôležité.

Ďalším aspektom, ktorý môže (no nemusí) ovplvniť rozhodnutie je, kde bude mladá rodinka bývať. Je dobré ostať doma, s rodičmi, alebo sa osamostatniť a odísť bývať napríklad do iného mesta? Ak toto býva často diskutovaná téma, najmä u mladých prvorodičiek. Mama tu pre nás vždy bola a bude, hociaký vek máme. Na jej rady sa môžeme spoľahnúť a máme istotu, že vždy poradí najlepšie ako vie. Niekedy však prichádza k stretu záujmov, čo vyvoláva nepríjemné dusno. To nie je zdravé ani pre jednu stranu. Preto dnes mnoho mladých rodín uvažuje o samostatnom bývaní, kde si môžu byť strojcami svojho šťastia oni sami.

Najdôležitejšie však pri zakladaní si rodiny je to, či sme na dieťa pripravení. Pocit zodpovednosti za život niekoho iného nenájdeme ani v učebniciach ani v príručkách, musíme ho jednoznačne cítiť vo svojom srdci. A ani najlepšia práca či moderne zariadený dom nie sú zárukou, že sme pripravení. Niekto chce byť rodičom a vie o tom dlho, niekto túto potrebu ešte nepocítil. Je však dobré, keď po vás ostane na svete niekto, kto zdedil vaše vlastnosti, možno povahové črty, jamky na lícach či talent na matematiku. Avšak na vytvorenie spokojného domova, kde dieťa bude cítiť lásku a ochranu treba dvoch. Ak máte po ruke pre vás ideálneho partnera, s plodením môžete začať ihneď.

 

© marital breakdown / Dollar Photo Club