Úvod Zaujímavosti Kde nájsť rodinné auto za rozumnú cenu?

Kde nájsť rodinné auto za rozumnú cenu?

137
0
ZDIEĽAŤ
Kde nájsť rodinné auto za rozumnú cenu?

Viacčlenné rodiny nemajú inú možnosť, ako sa poobzerať po rodinnom vozidle. Malé osobné vozidlo zdedené po rodičoch nespĺňa nároky v oblasti počtu miest na sedenie, bezpečnosti a ani objemu batožinového priestoru. Lenže pri pohľade do predajní s novými automobilmi zrazu zistíte, že rozpočet vyčlenený na nové auto vám nebude stačiť. Kde nájsť auto za rozumnú cenu a ako by rodinné auto malo vyzerať?

Urobte si nákupný zoznam

Možno to znie absurdne, ale pri kúpe nového rodinného vozidla pomôže, keď si spravíte nákupný zoznam. V zozname nebudú uvedené položky ako pri nakupovaní potravín. Na zoznam si napíšte, čo od nového vozidla očakávate a aký máte na auto rozpočet. Je jasné, že nové rodinné auto musí mať hlavne dosť priestoru pre všetkých členov rodiny. Na iné ako 5-dverové varianty vozidiel ani nemyslite.

SUV alebo MPV

Z priestrannejších vozidiel sú najviac preferované automobily SUV a MPV. SUV vozidlá vám asi nemusíme predstavovať. SUV je typ auta, ktorý zažíva svoj boom a v súčasnosti ide o najpredávanejší automobil na našom trhu. MPV a SUV vozidlá majú vyššiu a širšiu karosériu i vskutku bohatý vnútorný priestor vrátane kufra. Rozdiel je v tom, že SUV zvládne aj náročnejší terén bez otrasov a zníženia bezpečnosti. Vyzerá to tak, že SUV je nové rodinné auto ako vyšité.

Bezpečnosť nie sú len pásy

Bezpečnostné prvky vo vozidle nie sú len v podobe pásov. Nové modely automobilov disponujú elektronickými asistentmi, ktorí prispievajú k maximálnej bezpečnosti. Dokážu sledovať dianie na ceste v noci alebo upozorniť na prekročenie rýchlosti, na vybočenie z jazdného pruhu či dokonca na odložené veci na zadnom sedadle po zaparkovaní. Je otázne, ktoré z týchto prvkom skutočne potrebujete, aby sa zbytočne nenavýšila cena vozidla.

Kde nájsť cenovo výhodné autá

Keď budete hľadať lacné nové rodinné auto, nezabudnite si k cene prirátať ostatné náklady. Znamená to, že lacnejšie vozidlo môže mať vyššiu spotrebu a v konečnom dôsledku preplatíte. Niekedy vie splátku značne znížiť výhodné havarijné a povinné zmluvné poistenie. Dôležité sú tiež bonusy, ktoré predajca k autu poskytne. Ak by ste mali osobne chodiť po všetkých okolitých predajniach áut, asi by ste sa zbláznili. Najlepšou a najrýchlejšou cestou k novému vozidlu sú internetoví predajcovia. Vďaka filtrom vo vyhľadávačoch pár klikmi navolíte počet miest na sedenie, motorizáciu a doplnkovú výbavu. Dôležité je, že môžete zvoliť aj maximálnu cenu za automobil.