Úvod Zaujímavosti Kde stráviť veľkonočné prázdniny s deťmi?

Kde stráviť veľkonočné prázdniny s deťmi?

1095
0
ZDIEĽAŤ

Ešte stále máme jarné prázdniny v čerstvej pamäti a o necelý mesiac už nám na dvere zaklopú veľkonočné prázdniny 2020.

I keď veľkonočné sviatky a tradície sa v mnohých slovenských rodinách stále dodržiavajú, cez prázdniny sa isto nájde čas aj na zaujímavý výlet. Ak počas veľkonočných prázdnin radi spoznávate krásy a zaujímavosti Slovenska, máme pre vás pár tipov kam sa s deťmi vybrať.

Západné Slovensko

Minifarma  – Ľubiná

Na jar všetko ožíva, stromy začínajú pučať a zvieratká začínajú rodiť mláďatká. Ak ste milovníkmi rôznych domácich zvierat a radi by ste s k nim dostali bližšie ako len na pohľad cez mreže, minifarma Ľubiná je určená práve pre vás. Minifarmu nájdete uprostred ľubinských kopaníc. Majitelia sa zamerali najmä na chov hospodárskych zvierat ako sú ovce, kozy, lamy, oslíky, prasiatka, kačky, husi , sliepky a zajace. Pomocníci a animátori sa starajú nielen o zvieratká, ale ochotne vás aj prevedú areálom. Pri kúpe vstupenky si môžete zakúpiť krmivo pre zvieratká a pokojne môžete ktorékoľvek prístupné zvieratko kŕmiť alebo ho pohladiť. Deti sa môžu za poplatok povoziť na koníkovi či poníkovi.

Čachtický hrad

Zrúcanina „tajomného hradu v Karpatoch“ je opletená mnohými historkami spojenými s menom krvavej Alžbety Báthoryovej. Okrem pohnutej minulosti je hrad považovaný za jednu z najkrajších zrúcanín, ktorú sa naozaj oplatí vidieť. K hradu sa môžete dostať autom z parkoviska pod hradom, pričom pešia časť cesty vám zaberie zhruba 20 minút. Z centra obce sa na hrad dostanete pešo za 45 minút, pričom môžete obdivovať krásnu malokarpatskú prírodu. Čachtický hradný vrch na ktorom sa hrad rozprestiera je národná prírodná rezervácia.

Stredné Slovensko

Kontaktná Zoo Liptov

Rovnako ako ľubinská minifarma, milovníkov zvierat, ale tentokrát exotických, poteší návšteva kontaktnej Zoo v Liptove. Už podľa názvu môžete uhádnuť, že zoo je naozaj výnimočná, pretože návštevníkom dovoľuje to, čo je inde zakázané, a teda pohladkať si hada, lamu alebo nosáľa, či sa z tesnej blízkosti pokochať pohľadom na šelmy, medveďov alebo papagáje. Zvieratká v zoo sa narodili v ľudskej opatere, a preto sú na prítomnosť ľudí zvyknuté, vďaka čomu sa s nimi môžu návštevníci bližšie „skontaktovať“. Okrem jazdy na koníkoch či poníkoch, alebo kŕmenia niektorých zvierat, môžete byť svedkami dych berúcich letov dravých vtákov. Zoo je situovaná pri akvaparku Tatralandia v Liptovskom Mikuláši, a tak môžete jeden deň obdivovať exotické zvieratá a druhý deň príjemne stráviť šantením v akvaparku.

Bojnická Zoo, Bojnický zámok či Bojnická vyhliadka

Bojnická Zoo je jedna z najkrajších zoo Slovenska. Návšteva zoologickej záhrady  na Veľkú noc má rozhodne čo ponúknuť. Romantická prehliadka Bojnického zámku zaujme nielen veľkých, ale aj malých návštevníkov. Určite ste už počuli o interesantnej Bojnickej vyhliadke, ktorú tvorí chodník v korunách stromov vo výške 30 metrov nad zemou. Priamo k vyhliadke sa môžete vyviezť autom, ale pokiaľ máte radi šport, celková vychádzka z mesta Bojníc trvá 45 minút. Cestou z vyhliadky sa môžete zviesť obrovským toboganom. Táto jazda rozhodne stojí za vyskúšanie.

Východné Slovensko

DinoPark – Zoologická záhrada Košice

Dinosaury deti fascinujú svojou veľkosťou, výškou, veľkými zubami…no jednoducho všetkým. Pokiaľ chcete deťom dopriať nezvyčajný zážitok, rozhodne s nimi navštívte Zoo Košice, kde okrem exotických zvierat nájdete aj časť s názvom Dinopark, ktorá ukrýva desiatky druhohorných vyhynutých dinosaurích druhov v životných veľkostiach. Okrem toho môžete navšíviť unikátne 3D kino a paleontologické ihrisko, ktoré deti rozhodne nadchne. Občerstvením z DinoGrilu rozhodne nepohrdne žiaden malý návštevník.

Spišský hrad

Spišský hraj je jednou z najväčších dominánt výhodného Slovenska. Táto zrúcanina patrí k najnavštevovanejším národným kultúrnym pamiatkam Slovenska. Napriek tomu, že je hrad zrúcaninou, nájdete tu viacero expozícií, ako je napríklad expozičná miestnosť s výstavou obranných zbraní a archeologických nálezov. Hrad so svojou rozlohou viac ako 4 hektáre je tiež jedným z najväčších hradných komplexov na Slovensku.

Slovensko má v mnohých smeroch čo ponúknuť väčším i menším objaviteľom. Tak čo poviete, kam sa vyberiete najskôr?