Úvod Problémy v rodine Keď nás trápia vidiny

Keď nás trápia vidiny

4437
0
ZDIEĽAŤ

Možno ste ten pocit zažili aj Vy. Robíte obyčajnú činnosť, ale zrazu sa Vám niečo nezdá. Cítite, že nie ste samy, aj keď pri Vás nie sú žiadni ľudia. Prízraky dokážu človeku poriadne znepríjemniť život. Vy s nimi bojujete, no rodina Vás akosi nechápe.

Či už to je duch, prízrak z minulosti alebo dokonca vidina do budúcnosti, pre niektorých ľudí sa stávajú samozrejmosťou. Takéto vidiny ale dokážu človeku poriadne okoreniť život. Niektorí končia až v odbornej starostlivosti špecializovaných psychológov. Ako si s tým poradiť a nezblázniť sa z toho?

Pokúste sa zachovať chladnú hlavu

Typická reakcia ľudí, ktorí uvidia ducha alebo vidinu, je panika. Tá tu však nepomôže. Ako sa s tým celým vyrovnáte ovplyvňujú aj vzťahy v rodine. Zobrať nohy na plecia a utiecť Vás môže časom omrzieť. Radšej sa  pokúste zostať v pokoji, väčšina duchov je predsa neškodná. Overte si, či ide o skutočný prelud. Nie sú to iba tiene stromov?

Pokúste sa o komunikáciu

Aj keď väčšina takto prekvapených ľudí „onemie“, komunikácia Vám skutočne môže pomôcť. Hovorte so svojou vidinou ako s normálnym človekom, spýtajte sa ho na meno a prečo prišiel. Aj takéto problémy v rodine sa musia riešiť, preto sa nehanbite poradiť tiež s odborníkom. Nemusíte sa báť, že sa Vám vysmeje alebo Vás bude pokladať za šialenca. Určite sa od neho dozviete, ako sa prízrakov zbaviť alebo sa s nimi naučiť žiť. Pokiaľ ste veriaci človek, môžete hľadať spojenca aj v kňazovi.

Odfotografujte si ho

Ak máte po ruke fotoaparát, respektíve mobil s foťákom, skúste ducha nenápadne odfotiť.  Nepoužívajte však blesk. Poprípade si ho skúste nahrať, video so zvukom je vždy uveriteľnejší dôkaz. A Vaša nahrávka sa môže dokonca stať i hitom na youtube.

Ak je to možné, zavolajte niekoho nablízku

Opäť však platí, že ostaňte v pokoji a osobu vopred pripravte na to, čo uvidí. Pojem rodina tu naberá na význame. Musíte mať po svojom boku niekoho, o koho sa opriete. Ak budete mať niekoho pri sebe, budete nielen odvážnejší, ale takisto budete mať aj svedka, že ste skutočne mali vidinu. Vidíte prízrak iba Vy a nikto iný? Ani tu ešte netreba prepadať panike, možno ste len citlivejšie médium. No tu sa už treba viac zamyslieť nad tým, prečo sa Vám to deje.

Vyčkajte, kým odíde

Niektorí duchovia a vidiny sa zjavia len na malý moment. Ak zmiznú, počkajte ešte chvíľu, možno sa znova objavia. Najnovšie štúdie nedávno priniesli informácie o odháňaní prízrakov pomocou robota. Odborníci sa domnievajú, že nevysvetliteľný pocit a vieru v prítomnosť neviditeľného subjektu v skutočnosti vyvoláva napätie a zmätok v senzomotorických signáloch mozgu. Toto následne spôsobuje, že nastáva problém so samouvedomením si samého seba v priestore. Robot mal pomôcť testovaným ľuďom lepšie si uvedomiť skutočnosti a upratať vo svojom mozgu.

Zdokumentujte si, čo ste videli

Tento zážitok nemusí byť len prekliatím, skúste to brať ako dar. Nie každý má totiž možnosť vidieť niečo také nadprirodzené. Ak sa Vám ducha podarilo odfotiť, skúste ho porovnať so starými fotografiami, nikdy neviete, či ten duch nebol Váš zosnulý príbuzný.

Nevšedné vidiny a zjavenia duchov sú problémom, o ktorom sa často nehovorí, ale skutočne sa to deje. Ak ste aj Vy jedným z tých (ne)šťastlivcov, skúste sa držať našich rád a nedovoľte, aby Vám tieto zvláštnosti zmenili rodinný život.

 

Zdroj: paranormal.about.com, osel.cz

Foto: dollarphotoclub.com

 

ZDIEĽAŤ
Ďalší článokSom dobrým rodičom?