Úvod Problémy v rodine Kedy je čas navštíviť manželskú poradňu?

Kedy je čas navštíviť manželskú poradňu?

4520
0
ZDIEĽAŤ

V ten jedinečný deň, keď si poviete svoje vytúžené „ Áno“, vás ani vo sne nenapadne, že by ste mohli niekedy potrebovať manželskú poradňu. Vy predsa nie ste taký pár. Vy sa milujete a všetky prekážky a problémy dokážete zvládnuť spolu.

Určite je to pravda. Niekedy sa však ťažko priznáva, že váš vrúcny vzťah začína akosi chladnúť. Možno máte ešte čas. Veď kríza príde v každom vzťahu a keď ju zvládli susedia, tak prečo by ste nemali aj vy?

Ale myslí si to i váš partner? Kedy je ten správny čas navštíviť manželskú poradňu, aby už nebolo neskoro? Jediné, po čom predsa naozaj netúžite , je budiť sa do sivých rán v studenej posteli.

Veľmi málo sa rozprávate.

Počas spolužitia sa často môže stať, že s partnerom takpovediac stratíte spoločnú vlnu. Komunikácia viazne a je čím ďalej tým ťažšie naviazať na stratenú niť. Manželský poradca vám môže pomôcť dostať sa opäť na rovnaký komunikačný kanál.

Neustále sa hádate.

Nech sa snažíte akokoľvek, každý rozhovor nakoniec skončí hádkou. Takáto negatívna komunikácia vždy zanechá jedného partnera s pocitom nepochopenia, neistoty a potrebou konverzáciu ukončiť. Nejde však vždy len o tému konverzácie, ale negatívne pocity môže zanechať i tón, v akom je konverzácia vedená.

Vidíte svojho partnera ako nepriateľa.

Ak sa vám začne zdať, že už so svojím partnerom „kopete každý za iný tím“, je lepšie vyhľadať pomoc skôr, ako sa tak stane naozaj.

Nechávate si tajomstvá pre seba.

Niektoré veci nie je potrebné vo vzťahu príliš „rozmazávať“. Ale ak si začnete schovávať príliš veľa tajomstiev, je čas si priznať, že niečo nebude celkom v poriadku.

Máte pomer alebo nad ním uvažujete.

Predstavy o tom, že máte pomer, je jedným zo signálov, že už to nie je váš partner po kom túžite. Takéto predstavy poukazujú na fakt, že netúžite po tom, čo máte doma. V mnohých prípadoch sa potvrdilo, že je možné partnerov alebo partnerkin pomer odpustiť, ale oveľa obozretnejšie je sa pomeru vyhnúť pomocou včasnej terapie.

Ste finančne „neverný/á“

Ak jeden z partnerov jednoznačne drží informácie o finančnom stave domácnosti v tajnosti, je tento stav potrebné riešiť. Ak to robí skutočne úmyselne, je vhodné vyhľadať pomoc.

Ak by sa zmenil/a, bolo by všetko v poriadku

Iných ľudí dokážete zmeniť len ťažko. A ak by sa partner zmenil, potom už by to predsa nebol on. Jediný, kto sa v tomto prípade môže zmeniť ste vy a váš postoj ku problémom. Správne zvolený terapeut vie poradiť i v takejto situácii.

Žijete oddelené životy.

Ak žijete vo vzťahu „po svojom“ bez ohľadu na partnera či partnerku, dá sa takýto vzťah nazvať skôr spolubývaním ako partnerstvom. Avšak i tento stav je možné zvrátiť a vrátiť sa do harmónie.

Maličké chybičky sa stanú veľkými.

Poznáte ten pocit. Hoci vám nevynesený kôš alebo rozhádzané oblečenie vždy prekážalo, teraz už máte pocit, že vám to vaša polovička robí schválne. Nielenže si neuprace, ale neupratuje zámerne, pretože vie, že vás to privádza do zúrivosti. Kedysi ste tieto chyby považovali za jemné chybičky krásy, no teraz z vášho partnera robia priam obludu.

Zdroj: http: www.yourtango.com