Úvod Rodina a škola Máte doma prváka? Tak toto vás určite neminie …

Máte doma prváka? Tak toto vás určite neminie …

3371
0
ZDIEĽAŤ

Z vašej ratolesti je zrazu školák a vy máte v očiach slzy od samého dojatia. Okrem toho, že vaše dieťa čaká množstvo nových a nepoznaných povinností, tak to neminie ani vás. Pýtate sa, čo všetko sa zmení vo vašom živote? Ide síce len o rôzne maličkosti, ale aj tie dokážu byť niekedy poriadne otravné …

Zdravá desiata

Každé ráno, aj keď zaspíte alebo je vonku snehová kalamita, musíte pre svoju milovanú ratolesť pripraviť desiatu, ktorá je zdravá, chutná a zároveň i výživná. Bez nej predsa ísť do školy nemôže! Nezabudnite na tekutiny či ovocie. Je to niekedy dosť otravné, a to najmä vtedy, ak musíte kvôli tejto záležitosti vstávať o dosť skôr. Čo by predsa matky nespravili pre svoje dieťa?

Písanie a čítanie

Úlohy v prvej triede? Že jednoduché? Pre vás možno áno, ale pre deti určite nie! Naučiť sa písať rovné čiary či prvé písmenká, nie je žiadna sranda. Určite im denne venujte dostatok vášho času, aby ste nič nezanedbali. Potreba pravidelného čítania je niečo, na čo by nemal zabúdať žiaden prváčik. Pokiaľ vaše dieťa po prvý krát plynulo prečíta vetu, budete šťastím bez seba! Po čase sa ale jeho slabikovanie, koktanie a zadrhávanie stane vašou nočnou morou. Z toho vyplýva, aby ste i čítaniu venovali dostatok pozornosti už v tomto veku!

Nezabúdajte na dôležité veci

V škôlke si mohlo vaše dieťa zabudnúť maximálne čiapku či obľúbenú hračku. A teraz? Pero, zošit, učebnicu či úbor na telesnú, prípadne celú aktovku. Čaká vás niekoľko rokov večného hľadania všetkého možného. Nemajte však obavy, zvládli to aj ostatné matky, tak prečo by ste to nezvládla i vy?

 

FOTO: © Deyan Georgiev / Dollar Photo Club