Úvod Rodina Plánovanie rodičovstva. Na toto sa zamerajte!

Plánovanie rodičovstva. Na toto sa zamerajte!

2245
0
ZDIEĽAŤ

Snažíte sa o bábätko už rok, no stále sa vám nedarí otehotnieť? Spíte spolu aj tri krát do týždňa, no zatiaľ nič z toho? Nezúfajte! Existuje niekoľko osvedčených trikov, ktoré vám pomôžu k počatiu vášho vytúženého bábätka!

Ideálny vek

Ideálnou dobou pre plánovanie rodičovstva je u žien vek medzi 23. až 33. rokom. Čím vyšší je váš vek, tým väčšie je i riziko, že všetko nepôjde tak jednoducho, no okrem toho sa môžu vyskytnúť i vážnejšie problémy. Muži sú v tomto prípade menej komplikovaní, pretože ročník narodenia u nich nehrá až takú zásadnú rolu. Je však dobré mať na pamäti, že s rastúcim vekom sa zhoršuje kvalita spermií a môžu sa dostaviť i problémy s erekciou. Ak s partnerom máte už vyšší vek, zachovajte predovšetkým pokoj a buďte trpezliví.

Nefajčite!

Pokiaľ fajčíte, zbavte sa tohto zlozvyku. Fajčenie ma negatívny vplyv nielen na pľúca, ale ovplyvňuje i kvalitu vajíčok a znižuje hladinu estrogénu. A ako sú na tom muži, ktorí  vyfajčia denne krabičku cigariet? Výskumy sa jednoznačne zhodujú na tom, že cigarety zhoršujú tvorbu spermií a okrem toho majú i výrazne nižšiu pohyblivosť.

Zabudnite na drastické diéty, ale i prejedanie

Pokiaľ máte nejaké to kilečko navyše, nevadí. Lenže ak je žena obézna, v tomto prípade vzniká už vážny problém. Tento stav vedie k hormonálnej nerovnováhe, a to i vtedy, pokiaľ ste až príliš chudá. Drastické diéty a chudnutie môže znížiť šancu na počatie a donosenie dieťaťa. U mužov nevadí nízka hmotnosť, ale negatívne pôsobí obezita, ktorá vedie k zníženiu hladiny testosterónu. V krajnom dôsledku môže muž stratiť sexuálny apetít.

 

FOTO: © [fotografa name] / Dollar Photo Club