Úvod Zdravie a rodina Neviete si poradiť s akné? Prekvapia vás účinky tejto masti

Neviete si poradiť s akné? Prekvapia vás účinky tejto masti

1059
0
ZDIEĽAŤ
Neviete si poradiť s akné? Prekvapia vás účinky tejto masti

Mnohí z vás majú doma v lekárničke zinkovú masť pripravenú ako prvú pomoc pri popálení alebo ranách na pokožke. Možno ste netušili, že obyčajná zinková masť pomáha aj pri iných kožných problémoch, a to predovšetkým pri akné.

Čo je zinková masť

Zinok je minerál, ktorý sa voľne nachádza v prírode. Už naši predkovia ho využívali pri liečbe problémov s kožou a pri drobných poraneniach pokožky. Zinok pôsobí dezinfekčne na kožu, ktorá je náchylná na tvorbu zápalových ložísk. Tento všestranný minerál nájdete v mnohých krémoch a kozmetike. Vedeli ste, že zinok je súčasťou krémov na opaľovanie a krémov proti vráskam? Vysoko účinné sú hlavne masti, ktoré okrem zinku obsahujú BIO oleje alebo včelí vosk. Napríklad zinková masť Bioturm, ktorú si môžete zakúpiť na stránkach e-shopu naureus.

Priaznivé účinky zinkovej masti

Zinkovú masť vám odporúčame používať v prípade, že trpíte tvorbou akné. Vždy však dávajte prednosť prírodným krémom. Prírodná kozmetika neobsahuje žiadne chemické látky, ktoré by mohli stav vašej pleti ešte viac zhoršiť a podráždiť ju. Je známe, že práve chémia v prípravkoch vyvoláva u mnohých ľudí alergie, a preto sa chemicky upravenej kozmetike vyhýbajte. Okrem liečby akné pomáha zinková masť pri týchto problémoch s kožou:

  • Hlavne dámy zaujme fakt, že zinok pomáha spomaliť proces starnutia kože. Je pomocníkom pri tvorbe kolagénu a tkanív. Veľmi často sa pridáva do krémov na opaľovanie.
  • Zinok lieči zápaly na pokožke a znižuje prejavy kožnej alergie.
  • Čiastočne zmierňuje tvorbu pigmentových škvŕn.
  • Využíva sa pri liečbe zápalových ochorení kože.
  • Zinkovú masť môžete používať aj ako podpornú liečbu na popáleniny.
  • Masť obsahujúca zinok zatočí tiež s bakteriálnymi infekciami kože.
  • Zinok obsiahnutý v masti urýchľuje hojenie rán.
  • Zinková masť je ochranou kože pred rakovinou.

Ako pôsobí zinková masť pri liečbe akné? Výskyt akné je takmer vždy spojený s nadmernou tvorbou mazu na pokožke. Zinok tento proces radikálne redukuje. Preto môžete zinkovú masť používať i ako prevenciu proti upchávaniu pórov mazom a následným zápalovým procesom. Zinok ochráni vašu pokožku pred mikróbmi a baktériami, ktoré sú prvotnou príčinou tvorby akné. Na záver treba dodať, že po vyliečení akné účinky zinkovej masti pretrvávajú ešte dlhú dobu a vďaka tomu sa eliminuje riziko recidívy.